Середа, 08 травня 2019, 10:58 |
08 травня працівниками Володарського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області спільно з представниками газової служби та із залученням працівників селищної ради було проведено планове комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання Володарської селищної ради щодо навчання населення правилам пожежної безпеки та попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них.
Під час проведення відпрацювання проведено подвірні обходи житлових будинків, звернуто увагу власників на стан утримання приладів пічного опалення та електроприладів, газових приладів, батьків проінформовано про виникнення пожеж через дитячі пустощі з вогнем. Особливу увагу звернули на одиноких пристарілих громадян, а також на тих, хто залишився у скрутній життєвій ситуації.
Під час бесід громадянам роз’яснено основні вимоги правил пожежної безпеки, доведено статистику із виникнення пожеж та основні причини пожеж,наголошено про небезпеку порушення правил пожежної безпеки в побуті.
Крім того, під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи громадянам були роздані пам’ятки соціального змісту про дотримання правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях. |
|
П'ятниця, 12 квітня 2019, 13:54 |
Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:
- зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
- не дозволяти дітям розпалювати багаття;
- не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
- не дозволяти користуватися газовими приладами;
- не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;
- не залишати малолітніх дітей без нагляду;
- не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
- не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
- не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);
- не сушити речі над газовою плитою;
- не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
- не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
- не палити в ліжку.
При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за номером 101
Богдана Штика
ГУ ДСНС України у Київській області |
П'ятниця, 12 квітня 2019, 13:52 |
З різким потеплінням на Київщині розпочалися масові пожежі. Стовпчики термометрів підвищуються, а разом з тим стоїть загроза загорянь трав’яного настилу. Доказом цього є щоденні виїзди рятувальників на гасіння пожеж.
Сезон трав'яних пожеж значно коротший, ніж сезон лісових і тим більше торф'яних пожеж, він триває не більше трьох - чотирьох тижнів - з часу сходу снігу і висихання сухої торішньої трави на відкритих ділянках до початку активного росту молодої зеленої трави. Саме такий період ми спостерігаємо сьогодні за вікном.
Проте впродовж цього короткого сезону трав'яні пожежі мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються (цьому також сприяють сильні весняні вітри). На території, де вже виникла пожежа сухої трави, а під'їзд пожежного автомобіля утруднюється залитими водою полями та луками, силами органів місцевого самоврядування та пожежно-рятувальних підрозділів організовується чергування для запобігання поширенню пожежі в напрямку лісових масивів та населених пунктів.
Здавалося б, обізнаність багатьох громадян з правилами пожежної безпеки повинна попереджувати такого роду випадки, але практика доводить протилежне. Практично всі трав'яні пожежі відбуваються з вини людини. Іноді випалювання трави проводиться навмисно сільськогосподарськими організаціями (для очищення земель від небажаної рослинності).
Також варто нагадати, що згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 10, а на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Практично єдиним ефективним способом боротьби з загоряннями трави є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.
Шановні громадяни дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!
ГУ ДСНС України у Київській області
Богдана Штика |
П'ятниця, 12 квітня 2019, 13:51 |
Всеукраїнська акція "Герой - рятувальник року" передбачає: виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація - проведення урочистої церемонії нагородження переможців.
Учасником Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.
Умови та порядок проведення акції:
- Акція проводиться протягом року.
- Серед учасників оргкомітетом визначаються 10 номінантів та 3 лауреати.
- Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою "Герой-рятувальник року".
- Переможцям акції відзнака вручається Головою державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Про всі героїчні вчинки повідомляйте службу порятунку за номером 101.
Сергій Жураківський
ГУ ДСНС України у Київській області
|
П'ятниця, 12 квітня 2019, 13:47 |
З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.
Богдана Штика
ГУ ДСНС України у Київській області |
|
|
|
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>
|
Сторінка 19 з 24 |