Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяCільське господарство
Уряд пропонує ввести штрафи для аграріїв за неправильне поводження з ГМО
Четвер, 14 січня 2021, 08:13

Інформує відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби в Київській області

До уваги суб’єктів господарювання

Уряд пропонує ввести штрафи

для аграріїв за неправильне поводження з ГМО

Кабінет Міністрів України затвердив проект закону, яким пропонується ввести штрафи за порушення правил безпеки при поводженні з генетично модифікованими організмами (ГМО).

Відповідне рішення Кабмін прийняв на засіданні 23 грудня 2020 року, передає УНІАН.

«Проектом закону передбачено: запровадити штрафні санкції за порушення правил біологічної та генетичної безпеки сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритих системах на підприємствах, установах та організаціях агропромислового комплексу», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Як зазначено в проекті закону, штраф для громадян становитиме від 3400 до 8500 грн, для посадових осіб – 5100-8500 грн.

24 грудня законопроект зареєстровано на сайті Верховної Ради. Прогнозується, що прийняття закону матиме позитивний вплив на захист прав споживачів, а також власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

 
Зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння
Середа, 16 грудня 2020, 10:01

Інформує відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Держпродспоживслужби в Київській області

            Постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2020 року №1187 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» затверджено ряд змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 97. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 9 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності з 1 липня 2021 року.

            Зміни, що вносяться до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал:

1. Пункт 1 після слів “проведення сертифікації насіння” доповнити словами “та/або садивного матеріалу”.

2. В абзаці першому пункту 4 слова “здійснюється Мінекономіки та” замінити словами “здійснюється Мінекономіки або”.

3. В абзаці другому пункту 6 слова “здійснюється на договірних засадах” замінити словами “здійснюється відповідно до договорів, укладених з фізичними особами - підприємцями та юридичними особами”.

4. У пункті 8:

1) абзац третій викласти в такій редакції:

“розгляд заявки та повідомлення суб’єкта насінництва та розсадництва щодо можливості виконання робіт із сертифікації;”;

2) абзац шостий викласти в такій редакції:

“здійснення ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю;”.

5. У пункті 9 слова “ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю” замінити словами “ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю”.

6. У пункті 10:

1) абзац дев’ятий викласти в такій редакції:

“копії сертифікатів, що засвідчують сортові і посівні якості насіння або сортові і товарні якості садивного матеріалу, або інших документів у разі визначення сортових і посівних якостей розсадників розмноження (акт польового обстеження, протокол випробування насіння), виданих на насіння або садивний матеріал, що використані для сівби або садіння;”;

2) в абзаці одинадцятому слова “, визначене власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту” виключити;

3) абзац тринадцятий після слів “надіслані поштовим відправленням” доповнити словами “чи засобами інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем, або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано зазначені документи”.

7. У пункті 11:

1) абзац перший викласти в такій редакції:

“11. Орган із сертифікації розглядає заявку, проводить перевірку документів та не пізніше десяти робочих днів після отримання заявки надсилає заявнику в електронній або паперовій формі повідомлення щодо можливості виконання робіт із сертифікації, в якому відповідно до поданої заявки зазначаються аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) (залежно від категорії насіння і садивного матеріалу), який буде проводити польове оцінювання посівів або насаджень, відбір проб, а також інші умови, що пов’язані з проведенням сертифікації, або відмови у проведенні польового оцінювання посівів або насаджень з підстав, зазначених у пункті 12 цього Порядку.”;

2) в абзаці другому слова “з дня прийняття рішення” замінити словами “з дня отримання повідомлення заявником”.

8. Абзац перший пункту 12 викласти в такій редакції:

“12. Підставою для відмови у проведенні польового оцінювання посівів є:”

9. Пункт 18 доповнити абзацами такого змісту:

“Сертифікат, що засвідчує сортові якості категорій добазового та базового насіння тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації насіння ОЕСР яких приєдналася Україна, видається лише за наявності звіту про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю з урахуванням умов, наведених у пункті 20 цього Порядку, крім розсадників розмноження.

Сертифікат ОЕСР видається на насіння, що експортується лише за наявності звіту про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю.”.

10. В абзаці першому пункту 19:

1) у другому реченні слова “обстеження та аналізу насіння та здійснення ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю (контрольна проба)” замінити словами “обстеження садивного матеріалу, аналізу насіння та здійснення ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю (контрольна проба насіння)”;

2) у третьому реченні слова “контрольною пробою” замінити словами “контрольною пробою насіння”, а слова “ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю” - словами “ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю”.

11. Пункт 20 викласти в такій редакції:

“20. Ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється шляхом висівання проб відповідного ботанічного таксона і є обов’язковим для добазового та базового насіння сортів рослин, батьківських форм гібридів та сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації насіння ОЕСР яких приєдналася Україна.

Для добазового насіння ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі 100 відсотків, починаючи з генерації розсадників розмноження другого року.

Результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю партії добазового насіння вважаються попереднім ділянковим (ґрунтовим) сортовим контролем та лабораторним сортовим контролем (пре-контролем) для базового насіння, одержаного з відповідної партії добазового насіння, і враховуються як результати такого контролю.

Для базового насіння генерації супереліта ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі 100 відсотків.

Результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю партії базового насіння генерації супереліта вважаються попереднім ділянковим (ґрунтовим) сортовим контролем та лабораторним сортовим контролем (пре-контролем) для базового насіння генерації еліта, одержаного з відповідної партії базового насіння генерації супереліта, і враховуються як результати такого контролю.

Для сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі, визначеному органом із сертифікації, та становить в межах від 5 до 10 відсотків і залежить від видів сільськогосподарських рослин.

Орган із сертифікації збільшує обсяг ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю для сертифікованого насіння вище за 10 відсотків для кожного окремого випадку, який може призвести до ризику невідповідності сортовим якостям, про що інформує суб’єкта, а саме:

у разі невідповідності результатів менше 0,5 відсотка - обсяг ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю становить 5 відсотків;

у разі невідповідності результатів в межах 0,5-3 відсотки - обсяг ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю становить 10 відсотків;

у разі невідповідності результатів понад 3 відсотки - обсяг ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю становить 25 відсотків.”.

12. Абзац перший пункту 21 викласти в такій редакцій:

“21. За результатами ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю установа або організація, яка його здійснювала, протягом десяти робочих днів з дня отримання результатів складає звіт за формою, затвердженою Мінекономіки, та передає його органу із сертифікації або його підрозділу, що виконував роботи із сертифікації за заявкою на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу, та заявнику.”.

13. У пункті 22:

1) в абзаці першому слова і цифри “з шести символів (UA-01-01-001/0001-00)” замінити словами і цифрами “з п’яти символів (UA-01-001/0001-00)”;

2) підпункт 2 викласти в такій редакції:

“2) двозначний символ - номер області розташування насіннєвого посіву (насаджень) (01);”;

3) підпункт 3 виключити.

14. Абзац шостий пункту 23 виключити.

15. Пункт 29 викласти в такій редакції:

“29. Сертифікат, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, набирає чинності з дати його видачі.

Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим.

Строк дії сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, становить:

на насіння овочевих, баштанних культур, кормових коренеплодів відкритого і закритого ґрунтів - дванадцять місяців, а упаковані у герметичну тару, - двадцять чотири місяці;

на насіння кукурудзи протруєної - один рік;

на насіння соняшнику протруєного - вісім місяців;

на насіння цукрових буряків - шість місяців;

на насіння картоплі, затарене в мішки, в ящичні піддони та насипом, - тридцять днів;

на насіння озимих та ярих зернових культур, а також інших культур, крім перелічених вище, - чотири місяці.

Оригінали сертифікатів, що засвідчують сортові якості насіння або садивного матеріалу, зберігаються у заявників, а сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, - у суб’єктів, що звернулися для їх оформлення ”.

                                                                                                         С.Чубко, головний спеціаліст

 
Заходи державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва
Вівторок, 24 листопада 2020, 14:56

Інформує відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби в Київській області

До уваги суб’єктів насінництва та розсадництва

Заходи державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва

         Основним Законом, який регулює проведення заходів державного нагляду (контролю), є Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Згідно з чинним законодавством заходи державного нагляду (контролю) можуть бути двох видів: плановими та позаплановими.

            Річні плани проведення перевірок та план проведення комплексних перевірок оприлюднюються на офіційному веб-сайті контролюючого органу та вносяться до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) — Інспекційного порталу. Саме тому про планову перевірку можна дізнатися заздалегідь, перевіривши річні плани на Інспекційному порталі (https://www.inspections.gov.ua) чи на офіційних веб-сайтах контролюючих органів.

            Планові перевірки здійснюються відповідно до річних планів, які затверджуються до 1 грудня року, що передує плановому, за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання не пізніше ніж за 10 днів до початку перевірки.

            Частота планових перевірок визначається ступенем ризику від провадження відповідної господарської діяльності. Відповідно до постанови КМУ від 16 січня 2019 р. № 23 критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва, є:

- порушення вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, виявлені за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду;

- обсяг виробництва та/або реалізації насіння та садивного матеріалу протягом року, що передує плановому (визначається для насіння за масою, для садивного матеріалу - за кількістю штук);

- протягом року, що передує плановому, суб’єкт господарювання одержував підтвердження на ввезення на територію України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не включених до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, для селекційних, дослідних робіт і експонування та/або здійснював ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не внесеного до Реєстру сортів рослин України, але внесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України.

            Планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;

із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п’ять років.

            Строк проведення однієї планової перевірки може становити до 10 робочих днів, а щодо суб’єктів мікро- та малого підприємництва — до 5 робочих днів. Сумарна тривалість усіх планових перевірок (комплексного заходу) не повинна перевищувати 30 робочих днів протягом одного календарного року, а стосовно суб’єктів мікро- та малого підприємництва — 15 робочих днів.

            Позапланові перевірки проводяться тільки за наявності чітко визначених законом підстав, зокрема:

- за письмовою заявою суб’єкта господарювання (за бажанням);

- з метою виявлення та підтвердження недостовірних даних, заявлених у звітності;

- з метою перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попередньої перевірки;

- за зверненням фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави;

- через неподання суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності за 2 звітні періоди підряд без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали їх поданню;

- за дорученням Прем’єр-міністра України про перевірку суб’єктів господарювання у відповідній сфері;

- у зв’язку з настанням аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

            Підприємця не повідомляють про проведення перевірки заздалегідь. На позапланові перевірки не поширюються правила щодо періодичності та максимальної сумарної тривалості протягом календарного року. Однак, строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати 10 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва — двох робочих днів.

            Під час проведення позапланової перевірки з’ясовуються лише те обмежене коло питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення перевірки. Таке коло питань обов'язково зазначається у посвідченні (направленні) на проведення перевірки.

            За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, в якому зазначає стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

            На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу

Цей матеріал не встановлює норм права і носить лише інформаційний характер.

           

                                                                                              головний спеціаліст С.Чубко

 
Про виробництво сільськогосподарської продукції за 9 місяців 2020 року
Середа, 28 жовтня 2020, 16:57

Рослинництво:

Під урожай 2020 року було посіяно озимих на зерно – 8532,2 га, з них: пшениці – 7151,2 га, ячменю – 1317 га та озимого ріпаку – 64 га.

       Посіяно ярих зернових і зернобобових культур на площі - 15136,1 га, у тому числі ярого ячменю – 2200,8 га, вівса – 67 га, гречки – 113 га, гороху – 438 га, кукурудза на зерно – 12067,3 га, проса – 250 га.

Технічні культури   посіяно на площі – 10211,2 га, у тому числі цукрового буряку – 2195 га, соняшнику – 5007,8га, сої – 2993 га, ярого ріпаку – 15,4 га.

       Станом на 01.10.2020 господарствами проводиться робота по збиранню урожаю:

Озиму пшеницю обмолочено на площі 7206,45 га (100%) намолочено 29555,7 т урожайністю 41 ц/га;

Озимий ячмінь обмолочено на площі 1195 га (100%) намолочено 5431,8 т урожайністю 45,5 ц/га;

Озимий ріпак обмолочено на площі 102 га (100%) намолочено 249 т урожайністю 24,4 ц/га;

Горох обмолочено 438 га на площі (100%) намолочено 1347,1 т урожайністю 30,8 ц/га.

Ярий ячмінь обмолочено на площі 2012,8 га (100%) намолочено 7877,7 т урожайність 39,1 ц/га.

Ярий ріпак обмолочено на площі 15,4 га (100%) намолочено 32,6 т урожайністю 21,2 ц/га.

Гречку обмолочено на площі 113 га (100%) намолочено 108,8 т урожайністю 31,4 ц/га.

Сою обмолочено на площі 2350 га (79%) намолочено 2139,3 т урожайністю 9,1 ц/га.

Кукурудзу обмолочено на площі 1477 га (12%) намолочено 1229,2 т урожайністю 8,3 ц/га.

Сояшник обмолочено на площі 3251,6 га (65%) намолочено 6356,9 т урожайністю 19,6 ц/га.

Всі господарства району провели підживлення озимих культур азотними добривами в оптимальні строки. Підживлено озимі культури на площі 10098,5 га, закрито вологи 19504 га.

На даний час посів озимих культур під урожай 2021 року становить 7052 га з них: озимий ріпак 777 га, озимий ячмінь 565 га, озима пшениця 5710 га.

Тваринництво:

Станом на 01.10.2020 сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 13464 т молока, надій на одну корову становить 5754 кг. У порівнянні з відповідним періодом минулого року валовий надій збільшено на 4742 т, надій на середню корову збільшено на 578 кг.

Реалізовано м’яса всього 1636 т, у тому числі великої рогатої худоби – 670 т, свиней – 618 т, птиці – 348 т. У порівнянні з минулим роком реалізація збільшилась – на 202 тони, у тому числі птиці - на 27 тонн, збільшилась реалізацію м’яса великої рогатої худоби на 140 тонн, свинини на 35 тонн.

Станом на 01.10.2020 по сільськогосподарських підприємствах району налічується великої рогатої худоби 3636 голів, у тому числі корів 2057 голів, свиней 2813 голів, птиці 41253 голови. У порівнянні з відповідним періодом минулого року великої рогатої худоби збільшено на 324 голів, поголів’я корів збільшено на 301голову, птиці - на 1011 голів, зменшено поголів’я свиней на 11 голів.

За звітний період господарствами закуплено сільськогосподарської техніки на суму 3156,5 тис.грн.

 
Рак картоплі: симптоми хвороби, методи профілактики і боротьби
Понеділок, 28 вересня 2020, 10:24

Більшість городників ніколи не стикалися з раком картоплі. Збудник цієї небезпечної грибкової хвороби вперше потрапив на територію  Союзу під час Великої Вітчизняної війни разом з картоплею, яку завозили з Німеччини, щоб годувати окупантів.Завдяки своєчасному проведенню профілактичних заходів інфекція поширювалася досить повільно, проте в даний час випадки захворювання зареєстровані вже в кількох регіонах України.

Причому найчастіше хворіють рослини на городах, чиї власники не дотримуються правил сівозміни.

Симптоми раку картоплі
Спершу на хворих бульбах, біля вічок, з’являються білясті горбки, які поступово темніють і перетворюються в бурі бородавчасті нарости, розмір яких може перевищувати розмір самого бульби. За формою нарости схожі на суцвіття цвітної капусти. Менші за розміром бурі горбики утворюються на столонах, зелені – в пазухах листків, іноді – на самих листках і на суцвіттях (квітки зростаються в один клубок).

Поширення хвороби починається з вічок. Рак ніколи не вражає коріння картопляного куща, тому хвороба не можна розпізнати, поки не прийде час викопувати бульби. До осені велика частина інфікованих картоплин згниває в землі, інші псуються вже в перші місяці зберігання, заражаючи навколишні здорові бульби.

Якщо літо спекотне, рак здатний приймати й інші форми:
• листоподібну, коли нарости на шкірці схожі на м’ясисті листя або гриби-гливи на стовбурі дерева;
• гофровану – поверхню бульби стає нерівною, горбистою, шкірка зморщується;
• паршеобразную – шкірку бульб засівають безліч крихітних ділянок корости.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 9