Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяНовини Фонду соціального страхування
П'ятниця, 08 лютого 2019, 12:00

Допомога по вагітності та пологах постраждалим від Чорнобильської катастрофи 1–3 категорії призначається з 27 тижня вагітності

Як інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, допомога по вагітності та пологах надається за кошти Фонду соціального страхування України у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. Право на виплати мають усі офіційно працевлаштовані жінки.

У загальних випадках тривалість відпустки по вагітності та пологах складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), листок непрацездатності видається з 30 тижня вагітності.

Водночас, у разі вагітності жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами складає 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів). Листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності.

Жінкам, віднесеним до 4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога надається на загальних підставах за період, тривалість якого становить 126 календарних днів.

У випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, додатково до основного видається листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 календарних днів.

Нагадаємо, для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах.

Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядаються комісією із соціального страхування (уповноваженим) підприємства не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Протокол засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого передаються бухгалтеру підприємства разом із листком непрацездатності, на підставі чого здійснюється розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах, що фінансується Фондом соціального страхування України.

Для надання матеріального забезпечення застрахованій особі за рахунок коштів ФССУ, на підставі здійснених розрахунків, роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника. Заяву-розрахунок також можна подати у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису.

Витрати по вагітності та пологах по Київській області за січень

склали понад 13,4 млн. гривень

Витрати по вагітності та пологах станом на 1 лютого 2019 року склали 13446 тис. гривень. Про це повідомив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць. За його словами, з початку року допомогу по вагітності та пологах отримали 570 застрахованих осіб.

Георгій Галиць додав, що в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року витрати збільшились на 1506 тис. грн. або на 12,6%. Збільшення відбулося за рахунок зростання середньоденної допомоги на 45,34 грн. (з 189,63 грн. до 234,97 грн.).

Нагадаємо, що допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період непрацездатності по причині вагітності та пологів у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Загалом фінансування допомоги здійснюється за 126 календарних днів (180 днів — для осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І-ІІІ категорії) і перераховується на окремий поточний рахунок роботодавця не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви-розрахунку.

Роботодавець здійснює виплату допомоги застрахованій особі в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

Потерпілі на виробництві отримують лікування та медичну реабілітацію

за рахунок коштів Фонду

За даними оперативних звітів за 2018 рік в закладах охорони здоров’я Київської області було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 161 потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Такі види медико-соціальних послуг надаються потерпілим за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Відділення у районах та містах обласного управління проводять оплату лікування всіх прямих наслідків страхових випадків, що пов’язані із виконанням службових обов’язків, з метою якнайшвидшого відновлення здоров’я застрахованих осіб.

Зокрема, окрім лікування в закладах охорони здоров’я та медичної реабілітації, за рахунок коштів Фонду соціального страхування України також фінансуються витрати на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).

За січень цього року на Київщині витрати на всі види допомог склали

Майже 53 млн. гривень

За оперативними даними, витрати на всі види допомоги (тимчасова непрацездатність, вагітність та пологи, поховання) по Київській області станом на 1 лютого 2019 року склали 52783,0 тис. грн., що на 14652,0 тис. грн. або на 38,4% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це інформує начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць.

За його словами, витрати по тимчасовій непрацездатності склали 39202 тис. грн. (74,2% до всіх видів допомог), по вагітності та пологах – 13446 тис. грн. (25,5 % до всіх видів допомог), на поховання – 135 тис. грн.(0,3% до всіх видів допомог).

Торік обласним управлінням надано допомог на 32217,83 грн. переселенцям

та працівникам підприємств зони АТО

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області у 2018 році для 5 застрахованих осіб, які раніше не реалізували свого права на отримання матеріального забезпечення, призначено та виплачено допомог по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах на суму 32217,83 гривень.

Зазначені виплати було профінансовано для осіб, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, або були добровільно застраховані, та переселилися з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації.

Для отримання матеріального забезпечення зазначені категорії застрахованих осіб мають звернутись особисто або через законного представника до відповідного відділення управління виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання (перебування) або місцем реєстрації із заявою, яка повинна містити реквізити банківської установи та номер поточного рахунку застрахованої особи для зарахування матеріального забезпечення.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому законодавством порядку листок непрацездатності.

Допомога на поховання застрахованої особи призначається члену її сім'ї або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану, та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (у разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської ради – довідки).

Фінансування відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління Фонду від 24.01.2017 №8 зі змінами, внесеними постановою правління Фонду від 10.10.2017 №53.

Георгій Галиць підписав контракти з керівниками усіх 15 відділень управління Фонду соцстраху Київщини на поточний рік

Успішність роботи будь-якої установи залежить від вмілої адміністративно-управлінської діяльності керівника. Сьогодні, 31 січня, під головуванням начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгія Галиця відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів та начальниками відділень обласного управління.

Особливу увагу під час наради у виступах начальників структурних підрозділів управління було приділено питанням фінансової дисципліни, бюджетного планування, раціонального розподілу та використання коштів Фонду, щоденного моніторингу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності, здійснення контролю за використанням страхувальниками страхових коштів Фонду на підставі ризик-орієнтовних методів виявлення порушень, погашення страхувальниками заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду. Крім того, обговорювалися питання господарсько-договірної роботи та дотримання соціально-трудових гарантій працівників.

У ході наради Георгій Галиць підписав контракти з керівниками 15 відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на поточний рік. «Повна обізнаність із специфікою проведення всіх статутних напрямів роботи Фонду соціального страхування України, ерудованість, вміння раціонально планувати роботу – важливі, незмінні якості, що мають бути притаманні кожному керівнику відділення», - наголосив начальник управління під час наради.

Підписанню контракту передувала співбесіда з керівниками структурних підрозділів та начальником управління.

Для кожного керівника були визначені завдання та пріоритети в роботі і вписані в контракт. Щомісячно керівники відділень будуть звітувати про пророблену роботу.

Одинадцять начальників відділень мають значний досвід роботи у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, що є визначальним фактором їхньої компетенції та авторитету, а чотири - керівників працюють відносно недавно, хоч всі вони вихідці із системи соціального страхування.

Відділення управління очолили:

Богуславське відділення: Старенький Сергій Миколайович;

Бориспільське відділення: Зуб Людмила Василівна;

Іванківське відділення: Машина Микола Іванович;

Броварське відділення: Клименко Наталія Федорівна;

Васильківське відділення: Кравчук Наталія Анатоліївна;

Вишгородське відділення: Піскун Сергій Васильович;

Києво-Святошинське відділення: Білоус Алла Віталіївна

Обухівське відділення: Бевз Олег Анатолійович;

Ставищенське відділення: Дерманець Анатолій Федорович;

відділення у м. Біла Церква: Лазаренко Марина Миколаївна;

Фастівське відділення: Ткач Ірина В’ячеславівна;

Білоцерківське відділення: Боковенко Юрій Анатолійович;

Яготинське відділення: Москалець Лариса Василівна;

Ірпінське відділення: Таранюк Сергій Васильович;

відділення у м. Славутич: Тереховець Надія Василівна.