Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяПідсумки соціально-економічного розвитку Володарського району за 2017 рік
Понеділок, 05 лютого 2018, 11:51

1.Соціальна сфера.

1.1 Молодіжна політика

Протягом 2017 року велася цілеспрямована діяльність всіх зацікавлених структур, керівників підприємств, установ усіх форм власності, громадських організацій щодо вирішення молодіжних проблем.

Сектором фізичної культури та спорту проводиться робота по напрямках пропаганди здорового способу життя, профілактики негативним явищам в молодіжному середовищі.

Проводиться пропаганда здорового способу життя із залученням дітей та молоді району до спортивно-масової роботи.

Постійно проводяться з учнівською молоддю різноманітні заходи з метою формування відповідального ставлення дітей та молоді до свого здоров'я.

Сектором фізичної культури та спорту спільно з службою у справах дітей та сім’я, відділом освіти райдержадміністрації, Володарським відділенням Сквирського відділу поліції ГУНП в Київській області проведено профілактичні рейди щодо профілактики шкідливих звичок у молодіжному середовищі, попередження насильства в місцях масового відпочинку молоді в населених пунктах району.

Було проведено урочисті проводи юнаків до лав Збройних сил України весняного та осіннього призову 2017 року, «День Європ» та проведено акцію «Кинь курити сьогодні! Обміняй цигарку на цукерку!».

Проводилися напередодні державних свят - Дня молоді, Дня незалежності України заходи. що сприяють підвищенню інтересу молоді до проблем державотворення, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Взяли участь у молодіжному мистецькому пленері «Мальовнича Київщина» на базі Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Зміна» (Бородянський район, Київська область).

У жовтні 2017 року взяли участь у Базовому тренінгу Програми «Молодіжний працівник» на базі Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Зоряний» (вул. Шевченка, 63, с. Карапиші, Миронівський район. Київська область). По завершенню учасники отримали сертифікат встановленого зразка про проходження Базового тренінгу Програми «Молодіжний працівник».

21-22 грудня па базі Дитячого закладу оздоровления та відпочинку «Зоряний» (вул. Шевченка, 63. с. Карапиші, Миронівський район, Київська область) взяли участь у підсумковій семінар-нараді щодо реалізації молодіжної політики та національно-патріотичного виховання у Київській області

 1.2. Зайнятість населення та ринок праці.

Протягом 2017 року послугами Володарського районного центру зайнятості скористались 2811 осіб, з них 2335 отримали статус безробітного, що на 262 особи менше  відповідного періоду 2016 року.

Протягом  2017 року було працевлаштовано â 1003 особи, з них мали статус безробітного €“ 630 особи.

Протягом звітного періоду працевлаштовано 10 осіб на новостворені робочі місця шляхом компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску.

Середня тривалість укомплектування вакансій становить 7 днів.

Рівень працевлаштування становить 35.7 %.

Знято з обліку з інших причин 830 осіб.

Професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців пройшли €“247 чоловік.

Одноразову виплату допомоги по безробіттю на організацію власної підприємницької діяльності отримала 1 особа.

На оплачуваних громадських роботах та роботах тимчасового характеру працювало €“ 437 безробітних (в тому числі на оплачуваних громадських роботах в сільських радах району 41 особа).

На кінець 2017 року на обліку перебувало  875 безробітних, середньооблікова чисельнiсть безробiтних, якi отримували допомогу по безробіттю склала 643 особи, середній розмір допомоги по безробіттю становив €“ 1288,20 грн.

На кінець періоду рівень зареєстрованого безробіття становив €“ 28,1 %, що на 2,63 % менше відповідного періоду минулого року.

1.3. Заробітна плата та стан її виплати.  

Середній розмір заробітної плати у районі має тенденцію до зростання. Станом на 01.01.2018 року середній розмір заробітної плати становить 5489,4 грн., у сільському господарстві 6188,30 грн.

Протягом року в районі була забезпечена своєчасна виплата заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій. Заборгованості із виплати заробітної плати по економічно-активних підприємствах немає.

1.4. Пенсійне забезпечення.

Станом на 01.01.2018 на обліку в управлінні перебуває 6261одержувач пенсій.  Призначено 221 нових пенсій та здійснено 1372  перерахунки.

Середній розмір пенсій по району становить 2089,81 грн., що на 458,81 грн. більше від початку року (1631,00 грн.).

За  звітний період до управління надійшло власних коштів 44325,57 тис.грн, в тому числі: страхових внесків 195,18 тис. грн. та частина розмежування єдиного соціального внеску в сумі  44130,39 тис.грн., що є 139,6 % від планового показника.

Станом на 01.01.2018 борг по страхових внесках, відповідно Закону України № 1058 «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування» становив €“ 33,6 тис.грн.   на виконанні в органах ДВС.  На звітну дату борг не змінився.

Борг по відшкодуванню пільгової пенсії станом на 01.01.2017 становив 89,67 тис.грн, на 01.10.2017 борг становить 101,49 тис.грн. (СГВК «Трудівник» - 50,45 тис.грн. - визнано банкрутом, ПОСП Перемога€“ 41,86 тис.грн.€ порушено справу про банкрутство та ПП Надія€“ 9,18 тис.грн.).

Протягом 2017 року направлялись  інформації до Володарського відділення Білоцерківської ОДПІ та Державного інспектора праці про підприємства, організації та фізичні особи €“ підприємці, які декларують заробітну плату менше, або на рівні мінімальної. За поданнями управління ПФУ у Володарському районі було проведено 2 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Питання легалізації заробітної плати  розглядалось на засіданні колегії Володарської РДА, надруковано статтю в районній газеті «Голос Володарщини», проведено виступ на телеканалі «Грант» та розміщені інформації на ВЕБ-сайті Володарської РДА. Працівниками управління проведено 43 зустрічі в трудових колективах. Було проведено 6 флешмобів, де були теми  плакатів: легалізаці заробітної плати, молодь - за легальну заробітну плату, порядок відшкодування пільгових пенсій.

До управління  надійшло 408 письмових та усних звернень громадян. З цієї кількості 60 склали  письмові звернення, прийнято на особистому прийомі, 212 громадян отримали  консультації на 36 виїзних прийомах.

Щоденний прийом громадян проводиться працівниками громадської  приймальні. За  цей час цими послугами скористалися більше 5766 громадян, відбулося 43 зустрічі в трудових колективах, на яких було присутньо 244 громадяни.

1.5. Соціальний  захист  населення.

На обліку в управлінні перебуває 5402 пільговики, серед яких 768 ветеранів війни, 952 потерпілих від аварії на ЧАЕС, 2030 дітей війни, 1824 ветерани праці, 213 учасників АТО, з яких інваліди II групи - 3 особи, III групи - 4 особи,) та 3 сім’ї загиблих учасників АТО.

На квартобліку перебуває 4 інваліди війни II групи, 2 інваліди війни III групи, в тому числі 1 інвалід II групи АТО; 17 учасників бойових дій, в тому числі 4 учасники АТО.

За 2017 рік нарахування за надані пільги окремим категоріям громадян склали 3631,66 тис. грн..

За 2017 рік управлінням соціального захисту населення нараховані державні соціальні допомоги на загальну суму 25496,8 тис. грн.

В районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, де перебуває 5 дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 прийомна сім’я в якій виховується 2 дітей. Соціальної допомоги та грошового забезпечення батькам-вихователям виплачено на загальну суму 442,3 тис. грн.

Призначено субсидій 5357 сім’ям з них 728 - на тверде паливо.

У Володарському районі  на обліку перебувають 103 особи (72 сім’ї), з них: переміщених з АР Криму - 8 осіб (6 сім’ї) та районів проведення АТО - 95 осіб (66 сімей). З а 2017 рік їм надана грошова допомога в сумі 468 тис. грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення Володарської райдержадміністрації перебуває 1018 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, і які отримують компенсаційні виплати. За 2017 рік нараховано та виплачено різного роду компенсаційних виплат на загальну суму 2494 тис. грн. Оздоровилося 25 осіб на загальну суму 131 тис. грн..

Засобами пересування та реабілітації забезпечено 36 інвалідів. За результатами медичних показань видано 74 направлення інвалідам для забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Санаторно-курортними путівками забезпечено 21 чоловік, з них 14 інвалідів загального захворювання, 2 - інваліди дитинства, 5 - ветеранів війни та 1- супроводжуюча особа. Один учасник бойових дій (АТО) пройшов психологічну реабілітацію в реабілітаційних установах України.

В районі функціонує територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У 2017 році соціальні послуги надано 1190 жителям району.

При територіальному центрі функціонує стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян похилого віку на 38 ліжко-місць. У 2017 році у відділенні проживало 23 чоловіки, станом на 01.01.2018 там перебуває 18 чол.

1.6. Житлове будівництво.

Протягом 2017 року підготовлено 20 будівельних паспортів забудови земельної ділянки в смт Володарка та селах району, видано 1  паспорт  прив’язки тимчасової  споруди для роздрібної торгівлі.

Введено в  експлуатацію  5  житлових будинків  загальною площею:

206 м² в смт Володарка ,  68,8 м²  в смт Володарка, 132,8 м² в с. Мармуліївка,  285,5 м² в с. Логвин, 76,56 м² в с. Березна.

  1. Містобудівна діяльність.

Моніторинг стану існуючої  містобудівної документації та стан розробки  і оновлення  містобудівної документації:

розробляється  Детальний план території земельної ділянки площею 2,5  га для розробки родовища і видобування корисних копалин місцевого значення  піску на території  Матвіївської сільської ради Володарського району.

на завершальному етапі розробка детального плану території земельної ділянки для розміщення,будівництва та експлуатації комплексу по переробці органічних відходів і силосу в біогаз для виробництва електричної та теплової енергії,розташованої на території Гор-Пустоварівської сільської ради, за межами населеного пункту, Володарського району. 18.08.2017 року проведено громадські слухання, де було схвалено представлені матеріали по детальному плану території.

Протягом року затверджено генеральні плани: смт Володарка, с. Березна, с. Тарган і с. Надросівка, с. Рубченки, план с. Рудого Села готується до затвердження.

  1. Формування спроможних територіальних громад.

Питання добровільного об’єднання територіальних громад Володарського району неодноразово піднімалось для обговорення з населенням. У 2015 році розпорядженням Володарського селищного голови від 25.05.2015 № 30 «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад» було ініційоване громадське обговорення. В ході обговорення сільські громади не підтримали даної ініціативи. На протязі 2016 – 2017 року на сторінках районної газети «Голос Володарщини» опубліковано 2 статті голови райдержадміністрації Табалюка С.К. про добровільне об’єднання громад.

У березні 2017 року голова Володарської райдержадміністрації ініціював розгляд питання об’єднання громад на сесії районної ради. Депутатам районної ради були підготовлені обґрунтовані розрахунки з поясненнями, але районна рада  не винесла дане питання на засідання сесії. Селищний та сільські голови категорично відмовилися обговорювати питання об’єднання громад.

У Володарському районі питання об’єднання громад не знаходить підтримки.

  1. Житлово-комунальне господарство.

Станом на 01.01.2018 КП «Володарка» має заборгованість за  спожитий природний газ у сумі 3273,1 тис. грн., за спожиту електроенергію заборгованості немає. Погашення заборгованості відбувається по мірі надходження коштів та розрахунків з підприємством.

В КП ВСР €œВолодарка для забезпечення стабільного функціонування об’єктів житлово-комунального господарства в смт Володарка працює 4 аварійно-відновлювальні бригади.

  1. Енергозабезпечення та енергозбереження.

Розроблена та затверджена рішенням сесії районної ради Програма енергозбереження (підвищення енергоефективності) Володарського району на 2017-2020 роки, в рамках якої передбачено проведення: енергоаудитів будівель бюджетних установ; термомодернізації будівель бюджетних установ; встановлення модульних котелень на альтернативних видах палива.

Протягом звітного періоду проведено: заміну вікон у Тарганському сільському клубі на енергозберігаючі в кількості 14 шт на суму 78 тис. грн., капітальний ремонт будівлі (укріплення несучих стін металевими стяжками та улаштування відмостки) КЗ «Завадівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДС» на загальну суму 30 тис.грн., капітальний ремонт системи каналізації КЗ «Рудосільський НВК «ЗОШ І-€“ІІI ступенів €“ ДС»  на суму 40 тис. грн., капітальний ремонт зовнішньої стіни та даху перехідної галереї  будівлі КЗ «Гайворонський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів €“ ДС» на суму 36 тис. грн., капітальний ремонт 60 м² підлоги у фойє КЗ «Володарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 імені В.П Мельника» на суму 50 тис. грн., реконструкцію водогону  КЗ «Пархомівського НВК «ЗОШ І -€“ ІІІ ступенів  ДНЗ» на суму 30 тис. грн. Фінансування виконаних робіт проведено за рахунок районного бюджету. Проведено коригування проектно-кошторисних документацій: Гор-Пустоварівська школа 20,421 тис.грн., Рудосільська школа €“ 17,518 в КЗ «Володарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» проведено капітальний ремонт системи каналізації на суму 50 тис. грн. та завершуються роботи по утепленню фасаду на загальною вартістю 900 тис. грн..( 250 районний бюджет, 650 обласний).

Проведено енергоаудити 4 закладів на суму 78 тис.грн.

В КЗ «Березнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ» проведено роботи по заміні внутрішньої системи опалення на загальну суму 110 тис.грн., в КЗ «Косівський НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ», реконструкція котельні вартістю 251 тис. грн.

2.Гумунітарна сфера.

2.1. Освіта.

Відповідно до потреб та демографічної ситуації у районі  освітні послуги надають 15 загальноосвітніх навчальних закладів: 3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, 4 €“НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів д/с», 8 €“ НВК«ЗОШ І-ІІ ступенів €“ д/с» в них планується 1617 учнів (проти минулорічних 1655).

Створено Пархомівський освітній округ, в якому функціонують опорний заклад €“ Пархомівський НВК «ЗОШ І -€“ ІІІ ступенів €“ ДНЗ» та дві філії Тарганська та Матвіїська.

У 2017/2018 навчальному році  функціонують 145 класів: 40 по місту ( 923 учнів)  та 105 по селу (694 учнів). Середня наповнюваність класів у міській місцевості становить 23,1 учні, у сільській – 6,6, в середньому по району -11,2.

Показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від 0 до 6 років в районі становить€“ 50 %. Охоплення дітей віком від 0 до 3 років становить  21% від 3 до 5 років €“ 85,6%. Охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти років складає 100 %.

Дошкільні навчальні заклади району розраховані на 810 місць (місто-320, село-490). Всього дітей дошкільного віку в районі 1157.

У загальноосвітніх навчальних закладах району працюють дошкільні навчальні заклади. Їх 15, в них виховуються 294 дитини. В КЗ «Володарський ДНЗ (ясла-садок) «Пізнайко» - 11груп, в яких 270 дітей, у Гор-Пустоварівському ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» - діє 1 група, в якій 26 дітей.

У 2017/2018 навчальному році харчування дітей пільгових категорій  здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Учні 1-4 класів харчуються за рахунок батьківських коштів, спонсорських коштів та інших джерел, не заборонених законодавством.

За межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення 399 учнів та 67 педагогічних працівників. Для підвезення учнів та педпрацівників задіяно 9 автобусів та орендовано 1 автобус. Організованим підвезенням до навчальних закладів охоплено 100% учнів та медпрацівників, що потребують підвезення. З метою розвантаження маршрутів та оптимізації графіків руху шкільних автобусів є потреба в придбанні ще 2 шкільних автобусів.

Проведено поточні ремонти навчальних закладів. На підготовку закладів закуплено ремонтних матеріалів (фарба, сатенгіпс, шпалери та ін.) на загальну суму 175,3 тис. грн. €“ батьківська благодійна допомога та 733,2 тис.грн. спонсорських коштів, 247,3 тис.грн. €“ допомога сільських рад, 636,3 €“ бюджетні кошти.

  2.3  Охорона здоров´я.

Медичне обслуговування населення району забезпечують Комунальний заклад охорони здоров’я «Володарський центр первинної медико-санітарної допомоги»  та Володарська РЦЛ. 

З метою покращення матеріально-технічної бази Володарської ЦРЛ та умов для перебування хворих за бюджетні кошти придбано медичне обладнання на суму 300 тис. грн..

Проведено робіт на  загальну суму 41900 грн., а саме: завершено ремонт та введення в експлуатацію автоклавної, проведена заміна 2-х вікон терапевтичного відділення  та 3-х вікон в поліклінічному відділенні, капітальний ремонт фасадів та заміна вхідних дверей у поліклінічному та лікувальному корпусах, проведено реконструкцію палати в терапевтичному відділенні для лікування хворих пільгових категорій,  збудовано накриття для зберігання дров, встановлено 2 лічильники теплової енергії, встановлено нові насоси  у котельні та системи хімічної очистки води.

Всі підрозділи первинної ланки охорони здоров’я вчасно підготовлені до роботи в зимовий період. Під час проведення підготовки виконані ремонтні роботи у фельдшерських пунктах сіл на загальну суму 53,3 тис. грн..

  2.4. Культура та туризм.

Районним та сільськими будинками культури за  2017 рік  проведено 3710 заходів.

У травні 2017 року Народний аматорський хор Володарського районного будинку культури став переможцем 10 обласного огляду-конкурсу хорових колективів імені Кирила Стеценка та зайняв 1 місце в номінації «Народні хори».

Покращнно матеріально-технічну базу закладів:

проведено ремонт ганку РБК, аварійного виходу, на суму 1300 грн. (спецкошти). Виділені бюджетні кошти на ремонт: фойє €“ 200 тис.грн., 100 тис.грн. €“ вхідної частини, 50 тис.грн. для оновлення костюмів для учасників народного аматорського хору та  30 тис.грн. для придбання музичних інструментів - бандур. У бухгалтерії РБК встановлено кондиціоне𠈓 7 тис.грн. (спецкошти). Асоціація місцевого самоврядування  виділила кошти на закупку тканини для пошиття сорочок виконавцям Народного аматорського хору РБК  в сумі 5 тис.грн.

Профінансовано 17 тис. грн. з районного бюджету на районну Програму відзначення державних та  професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Володарським районом, здійснення представницьких та  інших заходів на 2017-2019 роки.

Для проведення святкових заходів в селах району профінансовано коштів в сумі 56,7 тис. грн.

Ремонтні роботи протягом звітного періоду по сільських будинках культури проведено на загальну суму 245,753 тис. грн., матеріально - технічна база закладів покращена на суму €“ 83,7 тис. грн.

За 2017рік  до бібліотек системи надійшло 1826 примірників книг на суму 123979. На 2018 рік проведено підписку періодичних видань на суму 20665 грн. (11104 грн. кошти районного бюджету, 9561 грн. спонсорських коштів). Придбано щоденники для роботи бібліотек за кошти спецфонду на суму 1592 грн.

 2.5.Фізична культура та спорт.

Протягом  2017 року основна увага приділялася удосконаленню системи проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів. 

З початку року було проведено 55 районних спортивно-масових заходи, взято участь у 30 обласних та 12 Всеукраїнських спортивних заходах, 1 на чемпіонаті світу та 1 на чемпіонаті Європи.

Переможцями та призерами всеукраїнських змагань з олімпійських видів спорту стали: Дишлюк Натілія, Петрашов Дмитро, Войцешук Роман.

В червні 2017 року у місті Кропивницькому Войцешук Роман встановив Національний рекорд України (6638 очок) для юнаків до 18 років та здобув золоту медаль з десятиборства. Роман увійшов до складу збірної команди України на чемпіонаті світу.

12-16 липня 2017 року в столиці Кенії місті Нейробі відбувся Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юнаків, де Роман посів 10 місце в десятиборстві.

Дишлюк Наталія з 22.07.2017 по 30.07.2017 у складі збірної України взяла участь у Європейському юнацькому Олімпійському чемпіонаті (мала Олімпіада Європи), який проходив в Угорщині у м. Дьйор.

Збірні команди району брали активну участь в обласних Спартакіадах з масових видів спорту серед районів і міст обласного значення, де показували гарні результати: вперше в історії району команда Володарського району посіла друге місце  в обласній Спартакіади Київської області 2017 року «Рухова активність €“ здоровий спосіб життя €“ здорова нація» з баскетболу серед жінок.

За Володарською районною програмою розвитку фізичної культури та спорту «Володарщина спортивна»  сектором фізичної культури та спорту на спортивно-масові заходи було використано 29 тис.грн.

На Володарському районному стадіоні «Колос» відкрився спортивний майданчик для гри в міні-футбол площею (42х22м) з покриттям «штучна трава» та майданчик з тренажерами для занять на відкритому повітрі.

З 27 по 30 вересня в місті Ужгороді у складі збірної команди Київської область приймав участь в фінальній Всеукраїнській спартакіаді серед збірних команд державних службовців.

 4.Охорона навколишнього природного середовища.

Володарською районною державною адміністрацією в 2017 році організовано проведення весняного двомісячника з благоустрою населених пунктів, розпорядження голови адміністрації від14.03. 2017 № 45 та осіннього місячника з благоустрою населених пунктів, розпорядження голови адміністрації від 20.09.2017 № 158. В рамках проведенні місячників благоустрою було проведено 4 суботники в яких прийняли участь 5159 чол. Висаджено більше 6 тис. садженців дерев, упорядковано території кладовищ, парків, скверів, спортивних та дитячих майданчиків, прибережних смуг, територій навчальних та медичних закладів, підприємств, установ, організацій району. 

Погоджено дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря 7 підприємствам.

В сфері поводження з твердими побутовими відходами на території району працює полігон ТПВ на території Матвіїської сільської ради на базі якого ТОВ «Екологічне відродження природного середовища проводить збір, часткове ручне сортування та захоронення ТПВ.

Для зменшення забруднення поверхневих вод розроблені та подані для включення до обласної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року проекти: «Роботи, пов’язані з поліпшенням технічного, екологічного та санітарного стану Володарського водосховища з метою захисту від підтоплення смт Володарка Київської області», «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму р. Рось з метою захисту від підтоплення смт Володарка Київської області», «Роботи, пов’язані з покращенням технічного та екологічного стану і благоустрою водойм з метою захисту від підтоплення територій громад сіл Тадіївка, Тарасівка та Гайок Тадіївської сільської ради Володарського району».

 6.Розвиток підприємництва.

Протягом 2017 року в районі зареєстровано 140 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 127 фізичних осіб – підприємців та 13 юридичних осіб. Закрили свою діяльність 118 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 107 фізичних осіб - підприємців та 11 юридичних осіб. Всього станом на 01.01.18 на території Володарського району кількість діючих фізичних осіб підприємців - 562, юридичних осіб â 298, фермерських господарств - 23.

За даними Держстату загальна чисельність працюючих у сфері малого підприємництва становить 2,7 тис. чол.

Протягом звітного періоду суб’єктами малого підприємництва району внесено до бюджетів усіх рівнів 47155,0 тис. грн. податків і платежів.  Частка  податкових  надходжень від діяльності малого підприємництва у загальному обсязі податкових надходжень становить 31%,  що на  15282 тис. грн. податків і платежів більше ніж за 2016 рік. 

 7.Адміністративні послуги.

Центром надання адміністративних послуг надається 34  адміністративні послуги. Найбільш запитувані серед суб’єктів звернення до ЦНАП є послуги:

Державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи, яка має намір стати підприємцем

Державна реєстрація права власності на нерухоме майно,
інших речових прав на нерухоме майно

Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру

Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Видача документів архітектурно-будівельного контролю

Видача документів дозвільного характеру

Станом на 01.01.2018 в Ценрі зареєстровано 3333 звернення та надано 2900 консультацій.

8.  Інвестиційна діяльність.

 За даними головного управління статистики в Київській області станом на 01.01.18 підприємствами району освоєно 224836 тис. грн. капітальних інвестицій, що на 50473 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року. В розрахунку на одну особу – 12866,2 грн., що на 2930,4грн. більше ніж у минулому році. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій району.

В 2017 році на території району розпочато реалізацію проекту розміщення, будівництва та експлуатації комплексу по переробці органічних відходів і силосу в біогаз для виробництва електричної та теплової енергії, розташованої на території Гор-Пустоварівської сільської ради, за межами населеного пункту. Ініціатор проекту ПАТ «Городище-Пустоварівський цукровий завод». Проектом передбачено створення 20 робочих місць. Для реалізації проекту планується залучити кошти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в сумі 11 млн. євро. Проходить завершальний етап розробки детального плану території.

ПП АФ «Розволожжя» розпочато реконструкцію існуючих та будівництво нових будівель і споруд молочної ферми (20% першої черги будівництва).

  9.Реальний сектор економіки.

9.1 Промисловість.

 За 2017 рік промисловими підприємствами району, що входять до кола статистичного спостереження, реалізовано промислової продукції на 215770,9 тис. грн., що на 34941 тис. грн. більше ніж у 2016 році.

Проблемними питаннями роботи промислових підприємств є: економічна нестабільність на ринку України, мала платоспроможність підприємств та організацій, застаріла матеріально-технічна база виробництва, відсутність обігових коштів для реконструкції та технічного переоснащення виробничих потужностей, дорогі енергоносії, висока собівартість продукції, відсутність експортних пропозицій.

  9.2 Агропромисловий комплекс.

Сільськогосподарськими підприємствами  району зібрано зернових та зернобобових культур на площі  - 21603,43 га,  обсяг виробництва зерна становить  95647 тонн (2016 рік  115901тонн),  урожайність  складає €“ 44,3 ц/га (2016рік - 58,2 ц/га).

Під урожай 2018 року  на поточну дату  посіяно:  озимого ріпаку на зерно 3359,7 га, озимої пшениці 6482,02 га, озимого ячменю 531 га, озимого тритикале 103 га.

Валова продукція сільського господарства у постійних цінах 2010 року

за 2017 рік становить 300748,9 тис.грн., що на 59528 тис.грн. менше 2016 року.

Тваринництво:

За 2017 рік сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 12812 тонн молока, надій на одну фуражну корову становить 8271 кг.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року валовий надій збільшено на 1675 тонн,  надій на корову збільшено  на - 886 кг.

Реалізовано м€™яса  на забій в живій вазі â€“ 3061 тону,  у тому числі великої рогатої худоби €“ 376 тонн, свиней   240 тонн, птиці †2444 тони.

У порівнянні з минулим роком  обсяги реалізації м’яса на забій збільшено  на  - 495 тонн,  у тому числі птиці - на 630 тонн, зменшено  великої рогатої худоби - на 14 тонн,  свиней - на 122 тони.

Вирощено  худоби та птиці в живій вазі всього 3365 тонн, у тому числі  великої рогатої худоби 381 тону, свиней 595 тонн, птиці 2389 тонн.

Порівнюючи  з  2016 роком  вирощення худоби та птиці  збільшено  на – 493 тони, у тому числі великої рогатої худоби - на11 тонн,  свиней - на 81 тону, птиці - на 511 тонн.

Станом на 01.01.2018 в сільськогосподарських підприємствах району налічується великої рогатої худоби 3176 голів, у тому числі корів 1525 голів, свиней 3863 голови, птиці 67521 голова. У порівнянні з відповідним періодом минулого року великої рогатої худоби  збільшено - на 155 голів,  у тому числі  корів - на 16 голів, птиці -  на 29894 голови, зменшено  поголів’я  свиней - на 181голову.

9.3 Транспорт та дорожнє господарство.

Протягом 2017 року проведено 24 870 м2 поточного ремонту доріг комунальної власності на суму 2630 тис. грн. та капітальні ремонти доріг: по вул. Дружби в смт Володарка площею 1310 м2 на суму 680 тис. грн.; по вулиці Надрічна с. Ратуш протяжністю 1100м вартістю 1495,650 тис. грн., с. Логвин  вул. Карташова на суму 562 тис.грн., вул. Шевченка с. Тадіївка 1400 тис. грн. за кошти державного бюджету.

Проведено реконструкцію вуличного освітлення в смт Володарка по вулицях Коцюбинського, Дружби, Миру, Армійська за кошти обласного бюджету.

Проведено 1520 м2 капітального ремонту тротуарів: по вул. Кооперативна смт Володарка площею 645 м2 на суму 1117 тис. грн. та покриття площі Слави смт Володарка площею 875 м2 на суму 1020 тис. грн. за кошти селищного бюджету. Поновлено дорожні знаки та розмітку

9.4. Споживчий ринок.

Забезпечення населення продовольчими і непродовольчими товарами у  Володарському районі здійснюється в цілому через торгівельну мережу, яка налічує 217 магазинів, з них в сільській місцевості - 90. Із загальної кількості магазинів до продовольчих відносяться 60 магазинів, до непродовольчих – 85, відповідно, решта 53 магазинів - це магазини змішаної спеціалізації, 19 - дрібнороздрібна мережа.

Протягом 2017 року в смт Володарка відкрито: торговий павільйон кондитерського дому «Вацак» (мережевий магазин) та торговий павільйон продажу заморожених напівфабрикатів «Еліка». Роздрібний товарообіг у порівняних цінах станом на 01.10.2017 склав 19160 тис. грн., що становить 33,5 % до відповідного періоду минулого року.

  10.Фінанси.

Зведеним бюджетом Володарського району планові показники доходів, станом на 01.01.18 виконано на 112,36 %. План €“ 63562,3 тис.грн., факт€“ 71418,6 тис.грн., перевиконання становить 7856,2 тис.грн.

Районний бюджет за 2017 рік виконано  на 112,51 % надходження склали – 40143,6  тис. грн., перевиконання становить 4462,3 тис. грн.

Бюджетами усіх рівнів виконано завдання щодо мобілізації податків та платежів.