Для того, щоб захисникам України та членам їх родин було легше отримати допомогу, щоб вони знали куди слід звертатися з проблемними питаннями та як діяти після демобілізації чи у разі поранення, Київською обласною державною адміністрацією розроблено «Дорожню карту учасників антитерористичної операції та їх сімей для вирішення питань соціального забезпечення, захисту, надання соціальних гарантій».
Тривалий час над підготовкою та узагальненням величезного масиву інформації в єдиний документ працювали ряд фахівців, громадських діячів, незалежних експертів. Вийшов він доволі об’ємним, адже містить повну інформацію щодо гарантованих державою прав учасникам антитерористичної операції, а також покроково описано дії, які необхідно зробити учаснику АТО отримати ту чи іншу послугу.
Зокрема, у довіднику можна знайти інформацію щодо отримання матеріальної та правової допомоги, процедури виділення земельних ділянок та житла, оздоровлення та реабілітації, отримання пільг, медичних та освітніх послуг, питання працевлаштування тощо. Також наведено телефони «гарячих ліній» обласного, районних, міських штабів, управлінь, відділів, де детальніше можна отримати роз’яснення. Охоплено й ряд інших важливих питань, які, як показує практичний досвід, виникають та потребують уваги з боку влади різного рівня.
За словами заступника голови Київської обласної державної адміністрації Дмитра Христюка, цей документ має стати своєрідним дороговказом, Â як Â для керівників на місцях, так і для кожного бійця. Такий збірник, на його думку, дозволить уникнути зловживань чи невірних трактувань щодо пільг для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Те що, гарантовано Законом – те й має виконуватися. Жодних інших трактувань не може бути. Також він підкреслив, що це – не просто звичайний перелік пільг, це – інструкція, як їх можна отримати, які документи необхідно мати та куди їх слід віднести.
|