Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяЗахист прав дітей у школі
Вівторок, 08 вересня 2020, 07:43

Згідно зі ст. 53 Конституції України, кожний громадянин має право на освіту. Державою гарантуються її загальна доступність, безкоштовність і обов’язковість.

Основні права дитини в школі перераховуються в статуті конкретного освітнього закладу, але вони не повинні суперечити Закону України«Про освіту» .

Чи має право навчальний заклад збирати кошти з учнів?

Держава забезпечує:

  • безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти відповідно до стандартів освіти;
  • розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої і післядипломної освіти відповідно до законодавства.

Отже, якщо Ваша дитина навчається в звичайній школі, Ви маєте право не здавати ніяких грошей – освіта є безкоштовною. Якщо у школі вимагають так званих «добровільних» внесків, батькам слід звернутися до місцевої влади.

У випадку, якщо батьки вирішили виконати добровільну благодійну місію та дати грошей на ті чи інші потреби школи, краще перераховувати їх на банківський рахунок та отримати звіт про витрати.

Щодо відповідальності учнів

В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Дуже часто прості непорозуміння в школі стають причиною багатьох конфліктів. Та причин конфліктів також безліч.

Якщо дитину кривдять інші діти, потрібно для початку поговорити з його батьками, можливо, цього буде достатньо. У тому випадку, якщо знущання продовжуються, зверніться до служби у справах дітей. Зробити це можна як особисто, так і через вчителя. За кривдників молодше 14 років відповідають їх батьки, які зобов’язані компенсувати моральний і матеріальний збиток. Якщо винуватцеві більше 14 років, за деякі діяння він буде відповідати сам.

Публічне вияснення стосунків наносять дітям величезну моральну шкоду.

Вияснення стосунків вчителя з учнем у присутності всього класу є образливим та неприпустимим, особливо коли приводом для «вияснення стосунків» стає навіть не поведінка учня, а його переконання або зовнішній вигляд.

Конституція України встановлює право на свободу думок і переконань: «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань» (ст. 34).

Якщо у дитини стався конфлікт з учителем, спочатку можна спробувати вирішити проблему мирно, поговоривши з учителем: при будь-якому конфлікті потрібно вислухати обидві сторони.

Якщо це не допомогло, зверніться до директора школи.

На основі вашої письмової заяви він зобов’язаний провести внутрішнє службове розслідування. Наказом по школі створюється комісія, до якої включаються в тому числі учні або батьки, а за результатами роботи комісії приймається рішення.

Про заборону примусової праці, чергування в школі

Залучати дитину до праці або чергуванні у школі можна тільки за добровільною згодою учня та за умовою наявності згоди батьків. У зворотньому випадку, в батьків будуть усі підстави скаржитись на школу або навіть подати до суду.

Згідно законодавства, залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

Школі необхідно заздалегідь з’ясувати позицію батьків із питання залучення їхніх дітей до праці. Це стосується як екстрених випадків, так і звичайних чергувань та генеральних прибирань.

У випадку якщо обов’язок чергувати записаний у статуті школи, учням слід пам’ятати, що праця чи чергування має бути на добровільних засадах, а статут школи не може суперечити законам.