Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяЯк діяти, якщо на автомобіль впало дерево та хто має відшкодувати збитки
Понеділок, 22 червня 2020, 08:57

Як говорить вислів з популярної пісні «У природи немає поганої погоди», проте, часом трапляється так,що на зміну теплим сонячним дням приходять шквальні вітри, інколи сильні урагани, внаслідок яких страждають люди, будівлі, авто. Як бути, коли Ваше авто постраждало внаслідок негоди, куди звертатися і хто має відшкодувати завдані збитки чи можливо її відшкодувати взагалі?

Стаття 1173 Цивільного кодексу визначає, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Дерева, які внаслідок сильних вітрів загрожують благополуччю пішоходів та автомобілів у містах, обов’язково комусь належать. І якщо сталося так, що дерево впало на авто і пошкодило його, з власника дерева можна отримати компенсацію за ремонт. Суд може ухвалити рішення про компенсацію шкоди через падіння дерева на автомобіль.

Першочергово власник авто має викликати поліцію та представника страхової компанії. Поліція по прибуттю складає протокол та акт огляду, де зазначається: опис пошкоджень; кількість прихованих пошкоджень; фото/відеопідтвердження. Завдання власника або водія автомобіля при складанні протоколу полягає в тому, щоб простежити, чи правильно внесені контактні й паспортні дані, реєстраційні номери автомобіля, точну адресу місця події та її опис. Не зайвим буде підстрахуватися і знайти свідків події, записати їх номери телефонів.

Якщо автомобіль зазнав пошкоджень під час руху, то це, відповідно до пункту 1.12 статті 1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», кваліфікуватиметься як дорожньо-транспортна пригода, оскільки ДТП – це подія, що сталася саме під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

У такому випадку працівники поліції мають право скласти ряд документів: протокол про адміністративне правопорушення; акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі; постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі; схему місця ДТП.

Як правило, при падінні дерева на автомобіль під час руху складається протокол за статтею 140 КУпАП – Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт.

Протокол складається відносно посадової особи, яка відповідає за утримання вищевказаного зеленого насадження. Після цього даний протокол направляється до суду, який вирішує, чи притягнути цю особу до відповідальності. За наслідками розгляду протоколу суд виносить постанову.

Навіть якщо посадова особа не буде притягнута до адміністративної відповідальності Ви все одно маєте право на отримання компенсації, якщо доведете, що підприємство, яке зобов’язане утримувати зелені насадження, неналежним чином виконувало свої обов’язки.

За допомогою фото (відео) фіксуючих засобів зафіксувати подію та місце вчинення ДТП, пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номеру), підставу, що слугувала причиною ДТП (сухе дерево, стовп, інша споруда) з прив’язкою до місцевості; Зробіть фото- чи відеозапис місця події, постарайтеся точно встановити і зафіксувати породу дерева і його вік, оскільки кожне з них має свій офіційний термін життя, після якого власник має зрубати дерево. Більш-менш точно вік дерева можна буде визначити за річними кільцями на зрізі, коли рятувальники, комунальники чи інші фахівці спиляють його, розчищаючи територію.

Далі необхідно з’ясувати, хто є власником території, де стояло дерево, можна через органи влади або безпосередньо через земельний або містобудівний кадастр. Саме до того, хто розпоряджається ділянкою землі з деревом, і потрібно звертатися за компенсацією. Зазвичай це ЖЕК або керуюча компанія (двір багатоповерхівки, прибудинкова територія), комунальне господарство населеного пункту (вулиця проспект), власник супермаркету або торгового центру (парковка). Тобто необхідно знайти балансоутримувача.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

Законом України “Про благоустрій населених пунктів” також передбачено, що громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Також доцільно зняти на відео та сфотографувати сам стовбур дерева та його частини, які відвалилися. Якщо дерево, яке впало, трухляве, або на ньому є сліди гниття, вам слід змусити поліцію вилучити у якості речових доказів всі частини дерева, уражені грибком чи гниллю. У подальшому це стане беззаперечним доказом того, що дерево було хворе та потребувало обрізки.

Якщо вилучити рештки дерева не вдасться, вам слід обов’язково надати свої пояснення з цього приводу, в яких вказати стан деревини (трухляве, сухостій, гниле тощо) та у протоколі вказати пошкодження, спричинені вашому транспортному засобу.

Своєчасне вчинення таких елементарних дій забезпечить ваш успіх в процесі доказування в судовому порядку завдання вам шкоди та наявності права для відшкодування завданих збитків.

Крім того, ще необхідно замовити та зробити оцінку шкоди завдану автомобілю, а також зібрати докази (чеки, платіжні доручення, тощо) вартості відновленого ремонту авто.

Звертаємо увагу, що долю компенсації часто ставлять в залежність від того, чи було напередодні штормове попередження. Для цього потрібна довідка місцевого Гідрометцентру про те, що в даний час і в даному місці не було стихійних лих.

Спір між сторонами щодо відшкодування шкоди можна вирішити шляхом переговорів. Власник авто направляє зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження. Робити це слід виключно через пошту, аби мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі. Але практика показує, що спори даної категорії вирішуються виключно в суді. У разі якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду за місцем події. Оригінали зібраних документів необхідні суду для розгляду справи. Після того, як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчий лист на підставі якого державний виконавець направляє вимогу до банку, в якому є вклади боржника. В примусовому порядку банк переводить кошти стягувачу.

Володарське бюро правової допомоги