Как лечить гастрит быстро. Как лечить гастрит желудка дома. Как лечить гастрит народными средствами. Лечение и профилактика кариеса. Быстрая профилактика кариеса зубов. Профилактика кариеса у взрослых. Питание во время беременности. Какое правильное питание во время беременности. Режим питания во время беременности. Почки симптомы болезни. Главные признаки болезни почек. Питание при болезни почек. Как доставить удовольствие девушке. Как доставить девушке больше удовольствия днем. Как доставить максимум удовольствия девушке. Грудные мышцы в домашних условиях. Быстрые домашние упражнения для грудных мышц. Тренировка грудных мышц. Йога для начинающих видео. Качественная йога для беременных. Уроки йоги для начинающих. Народное лечение простата. Главные средства лечения аденомы простаты. Лечение простатита и аденомы простаты.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ВИБОРИ 2020
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Документи
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяТуристичні маршрути Володарщини

У пошуках мандрівки на вікенд слід не забувати про рідний край. Володарська земля багата на ландшафтні краєвиди, неймовірну природу та памятки культурної спадщини України.

 Запрошуємо жителів району та гостей відвідати славетну Володарщину, багату віковою історією та щирою гостинністю людей.

Селище Володарка розташоване в 120 км від Києва та 35 км від Білої Церкви. Прямі рейси зі столиці здійснюються з автобусної станції «Південна». З міста Біла Церква маршрутні автобуси щогодини відправляються з площі Волі.

Через територію Володарського району пролягають туристичні маршрути обласного значення та 4 місцеві маршрути.

 

42

Туристичний маршрут «Перлина над Россю»

м. Київ – м. Біла Церква – с. Пархомівка

Село Пархомівка. Церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці – одне з двох святих місць в Україні, окрім Троїцького собору Почаївської лаври, де можна побачити мозаїки всесвітньо відомого художника Миколи Реріха. Покровська церква своєю появою завдячує Вікторові Федоровичу Голубєву – інженерові й промисловцю, місцевому меценату, який займався культурним та промисловим розвитком Пархомівки. Вже на схилі віку він вирішив розпочати грандіозне будівництво, яке, зважаючи на свій стан здоров’я, заповів завершити синам – Віктору і Леву. Вони виконали батькову волю. У 1903 році на місці колишньої деревяної церкви почали зводити нову під супроводом молодого архітектора зі Санкт-Петербурга Олександра Покровського. Для спорудження храму використали мармур, граніт, ковану сталь та кераміку, дерево і навіть залізобетон. Саме завдяки оригінальним архітектурним та концептуальним рішенням Покровська церква навіть сучасних відвідувачів вражає своїм неповторним фасадом.

Архітектурний ансамбль церкви в Пархомівці складається з храму з дзвіницею, каплиці святого Віктора, будинку священника, дому церковного сторожа, воріт і огорожі, виконаних у стилі Модерн та схожих на древні фортечні мури. Родзинками храму є мозаїки «Покров Богоматері» та «Спас Нерукотворний», які на замовлення Віктора Голубєва створив відомий художник Микола Реріх.

31

 24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Туристичний маршрут «Мудрість дозріває у роздумах та у мовчанні (по місцях Голодомору 1932-1933 років)»

с. Барахти, Васильківський р-н – с. Тарган, Володарський р-н – смт Володарка

Село Тарган. Перший пам’ятник жертвам Голодомору в Україні.

Село Тарган. Тут під час Голодомору 1932-1933 років загинули 360 осіб.

Впорядкувати могили та вшанувати світлу пам’ять померлих страшною голодною смертю вирішив Тарганський сільський голова Олександр Євгенович Ушинський. Ще за радянської влади, у 1988 році, встановили в селі, на території кладовища, перший пам’ятник жертвам Голодомору в Україні. Його територія огороджена бетонним парканом. Встановлені, на місці братської могили, три чорні плити з іменами померлих жителів села під час Голодомору. За плитами – сам пам’ятник у вигляді жінки, яка тримає чорний залізний хрест. Позаду пам’ятника – високий земляний насип з великим чорним хрестом – ще одним місцем поховання загиблих селян від голоду. 5

665


 Туристичний маршрут «Загадки і дивовижі Рудосільських святинь»

с. Руде Село, Володарський р-н

Село Руде Село. Маєток поміщика та Свято-Троїцький храм.

Маєток Залесських, прекрасна колись будівля, зведена наприкінці ХVІІІ століття у стилі раннього класицизму, згоріла у 1994 році. Поряд з руїнами – великий погрібник і господарська будівля. Навколо – залишки панського парку. Від палацу, на фронтоні якого ще зберігся гіпсовий декор, йде дорога до парадної брами маєтку. Маєток у Рудому Селі – мальовнича руїна Київщини. Влітку, серед бурхливої зелені чагарників і дерев, він виглядає особливо колоритно.

775

885

995

1056

Свято-Троїцьку церкву було збудовано у 1841 році поміщиком Станіславом Залесським на місці колишнього деревяного храму.

Проте, дата «1841 рік» – це дата завершення будівництва храму. Стара церква у 1820-х роках була у аварійному стані, тож 25 вересня 1823 року до Київського митрополита надійшло прохання від поміщика Станіслава Залесського про будівництво нової кам’яної церкви. У 1825 році митрополит дав дозвіл на будівництво храму. У 1836 році було завершено основні будівельні роботи, далі тривало облаштування храму.

У радянський час храм було закрито, скинуто хрести, церква довгий час перебувала у незадовільному стані. Проте ще за часів СРСР храм отримав статус памятки архітектури національного значення. У 1990-х роках було проведено значні реставраційні роботи, чергове оновлення фасадів храму відбулося вже у 2010-х роках.

Храм перебуває у доброму стані, є діючим. Це сучасний духовний осередок села.11051202

 

 Туристичний маршрут «Коломацькі статті гетьмана Мазепи та їх наслідки для України (про страту Івана Іскри та Василя Кочубея під Борщагівкою)»

смт Володарка – с. Мармуліївка, Володарський р-н – с. Кошів, Тетіївський р-н – с. Борщагівка, Погребищенський р-н, Вінницька обл.

Село Мармуліївка. Останній шлях Івана Іскри та Василя Кочубея.

25 липня 1687 року на річці Коломак відбулася козацька рада, на якій в оточенні російських військ Мазепа був обраний гетьманом України. Як новий гетьман І. Мазепа уклав з Росією Коломацькі статті й активно дотримувався проросійської орієнтації. Петро І довіряв українському гетьманові.

Коли 1708 року Україна опинилася у складній ситуації, а військові дії між Росією та Швецією відновилися на території України, І. Мазепа звернувся до Петра І по допомогу, але російський цар відповів відмовою. У цій трагічній ситуації Мазепа прийняв рішення перейти на бік шведів.

Про зговір Мазепи зі шведським королем Карлом ХІІ дізналися полтавський полковник Іван Іскра і генеральний писар Василь Кочубей, які написали донос на гетьмана російському цареві Петру І. Петро І не повірив повідомленню козацьких старшин, за що їх і заарештували у Вітебську, у царській похідній канцелярії, куди вони прибули з доносом.

І. Іскру і В. Кочубея засудили до страти. За переказом, Мазепа учинив останню волю засуджених, які побажали, щоб місце їх страти було там, куди вони дійдуть, вийшовши з Білої Церкви, до заходу сонця.

Цим лобним місцем стала одна із могил на правому підвищеному березі річки Рось між Кошевом, Борщагівкою і Мармуліївкою. Страта відбулася перед заходом сонця 15 липня 1708 року. Поховали страчених у Борщагівці, за 5 км від Мармуліївки. Пізніше їх останки було перевезено до Києво-Печерської Лаври. А у Борщагівці на кошти місцевого населення священиком місцевої церкви був збудований пам’ятник.32

3302

 

Туристичний маршрут «Духовні Святині Поросся»

смт Володарка – с. Зрайки – с. Руде Село – с. Мармуліївка

Селище Володарка. Хрестовоздвиженська церква.

Проїжджаючи через селище можна зупинитись біля незвичної церкви. Сучасна православна Хрестовоздвиженська церква раніше була костьолом (зведений у 1815 році). Зверху прибудована баня у класичному православному стилі.

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Село Зрайки. Миколаївська церква та водяний млин.

Пам’яткою архітектури місцевого значення у селі є Миколаївська церква, що була збудована наприкінці ХІХ ст. Церква досить велика, однобанна, з дзвіницею. Метрах у трьохстах від церкви знаходиться двоповерховий водяний млин, зведений з каменю та цегли у 1878 році. Це пам’ятка архітектури місцевого значення. Пробоїни та щілини у стінах роблять споруду ще більше схожою на фортецю, що героїчно витримала не одну облогу.

212202

2302

 

Село Мармуліївка. Свято-Михайлівська церква.

Дерев’яну Свято-Михайлівську церкву в Мармуліївці збудували в 1743 році. На той час в селі проживали, в основному, православні, були і римські католики, й незначна частина євреїв. Через 100 років будівельники з Росії батько і син Коліванови оновили церкву і перебудували її. Такий вигляд має церква і тепер. Лише у 1992 році було оновлено купол, реставровано ікони і фрески. Церква була діючою до середини 50-х років ХХ століття. Після закриття використовувалася як комора для зберігання зерна. З 1992 року в церкві відновлено богослужіння.34

 

Туристичний маршрут «Відкрий для себе Володарку»

с. Городище Пустоварівське – с. Березна – с. Нове Життя

Село Городище-Пустоварівське. Комплекс господарських будівель, споруджених у ХІХ столітті – памятка архітектури місцевого значення.

Село Городище-Пустоварівське вперше згадується у 1704 році як село Городище. Сучасна назва використовується з 1844 року, коли поміщиком Підгорським із села Пустоварівка було перенесено винокурний завод і на його базі у 1856 році було засновано цукровий завод. Сюди переїхали робітники з родинами, відтоді Городище стало Городище-Пустоварівським.

Впродовж кінця ХІХ – початку ХХ століття формується комплекс водяних млинів на річці Рось (з 1891 року), хоча греблю було споруджено ще у 1870 році, а склад на березі – у 1856-1858 роках.

До комплексу виробничих споруд належать:

пароводяний вальцьовий млин (1891, 1897);

гребля з шлюзом (1870, 1898);

складська споруда (1856-1858);

складська споруда (комора) (1891);

підпірні стіни терас правого та лівого берегів річки Рось (середина XIX століття);

вантовий (підвісний) місток (1970).

Дані споруди мають статус пам’яток архітектури, науки і техніки місцевого значення.

1302

1402

1502

1702

 

 

Село Березна. Старовинний водяний млин.

При вїзді в село Березна, на місці впадіння річки Березянки в річку Рось, перед мостом розташована червона споруда, що одночасно нагадує заводський корпус та невеликий замок. Це – старовинний водяний млин (ХІХ століття), який підтримується в робочому стані.

19

 

 

 

20

 

 

 

Село Нове Життя. Дуб-Володар.

Дуб-Володар – ботанічна памятка природи місцевого значення в Україні, розташована на території Лобачівської сільської ради, на околиці села Нове Життя.

Дереву дуба 600 років. На висоті 1,3 м має охоплення 5,75 м. Висота дерева – 30 м.

Площа – 0,02 га. Статус надано згідно з рішенням 35 сесії Київської обласної ради V скликання від 03.02.2011 № 043-04-VI. Перебуває у віданні ДП «Білоцерківське лісове господарство».

 

 

 

 

 

Також у Володарському районі збереглися й інші памятки архітектури

Село Тадіївка. Будинок челяді поміщика Червінського.

В селі Тадіївка знаходиться пам’ятка архітектури місцевого значення ХІХ століття – двоповерховий будинок челяді колишньої садиби Червінського. Будівля прикрашена фігурною цегляною кладкою та дерев’яними карнизами. Зараз в ній розміщується навчальний заклад.

2501

2601

 

Село Ожегівка. Покровська церква та садибний будинок панського маєтку Підгірських.

У Ожегівці збереглася деревяна Покровська церква, яку збудували у 1882 році. Нині це пам’ятка архітектури місцевого значення.

А ще у Ожегівці зберігся садибний будинок панського маєтку Підгірських, який збудували наприкінці ХІХ століття. У радянський період його суттєво змінили. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення.

27

28

29

 

Парк «Острів Сакури».

Парк розташований на вул. Луговій у смт Володарка. Його площа – 1,6 га і ще 1 га відведено під зоопарк. У парку облаштовані штучні водойми, фонтани з підсвічуванням, є скульптури. У дитячій зоні розміщений піратський корабель на березі озера. У зоопарку десятки птахів і тварин. Насаджено більше 100 дерев різних порід та близько 3 тис. багаторічних рослин і квітів.

Парк для володарчан та гостей селища став прекрасним місцем відпочинку.

3501

3601

3701