Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Центр допомоги учасникам АТО
Склад
Розпорядження
Положення
Юридична допомога учасникам АТО та їх сім’ям
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ
Концепція реформування місцевого самоврядування
Обговорення
Інформація
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадська рада
Громадське обговорення
Центр надання адміністративних послуг
Графік роботи
Контакти
Новини
Нормативно-правова база
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Відділ державної реєстрації інформує
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Керівництво
Структура
Графіки прийому
Зворотній зв'язок
Страхувальникам
Пенсіонерам
Добровільна участь
Новини
Застрахованим особам
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Питання-відповідь
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Центр зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами

АвторизаціяКонфлікт інтересів на державній службі
Четвер, 13 липня 2017, 10:49

Конфлікт інтересів на державній службі

Поняття «конфлікт інтересів на державній службі» неможливо розглянути без трактування терміна «конфлікт інтересів». Під цим поняттям мається на увазі ситуація, при якому особиста зацікавленість службовця державного типу може прямо або побічно впливати на соотвествующее виконання ним своїх обов`язків. Досить часто подібна процедура супроводжується тим, що виникає суперечлива ситуація між особистою зацікавленістю особи і законами організації, суспільства або держави. Конфлікт інтересів на державній цивільну службу також призводить до того, що з`являються ситуації, при яких може бути завдано шкоди законним правам та інтересам держави, конкретних організацій чи громадян. Поняття особистої зацікавленості Під особистою зацікавленістю розуміють ситуації, які прямо або побічно можуть вплинути на виконання службовцем своїх обов`язків. Особиста зацікавленість безпосередньо впливає на конфлікт інтересів на державній службі. Приклади особистої зацікавленості - це можливість отримання особою, яка перебуває на державній посаді, додаткових доходів у вигляді грошей, цінностей та іншого майна, які можуть бути доступними не тільки безпосередньо службовцю, а й членам його сім`ї, родичам, друзям. Державний службовець в силу своєї роботи, наприклад, при виконанні окремих функцій управлінь державного типу, може потрапляти в ситуації, які підпадають під визначення особистої зацікавленості. Конфлікт інтересів на державній і муніципальну службу в такому випадку може бути викликаний функціями службовця щодо наявності повноважень приймати рішення за технічними, організаційними, кадрових, фінансових, матеріальних чи інших питань організації або держави.

Повідомлення про можливий конфлікт інтересів є основною функцією державного службовця. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на державній службі лежить на відповідальності службовця, і якщо їм не було прийнято жодних заходів у даному напрямку, то це розглядається як правопорушення, яке веде до звільнення конкретної особи з державної посади. Розслідуванням ситуації, в ході якої державним службовцям не було прийнято жодних заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, займається спеціальний підрозділ кадрової служби, яке відповідає за профілактику правопорушень в органах виконавчої влади та профілактику корупційних ситуацій. Існує кілька типів процедур, де виникає конфлікт інтересів на державній службі. Приклади демонструють, що кожна подібна ситуація має свої заходи запобігання і способи врегулювання конфлікту.

При наявності ситуації особистої зацікавленості державний службовець зобов`язаний надати відомості про це наймачеві в письмовій формі. В такому випадку конфлікти інтересів на державній службі - це ситуації, врегулювання яких здійснює наймач. При наявності подібного конфлікту наймач повинен відсторонити працівника від тих конкретних функцій, які призводять до наявності ситуації, де замішані друзі, родичі або інші особи, з якими в тій чи іншій мірі пов`язаний службовець. Наприклад, якщо державний службовець перебуває в комісії конкурсу, де один з кандидатів є його родичем, наймач повинен замінити даного співробітника іншою особою.

Службовець державних органів, а також його родичі і друзі не повинні приймати подарунків в будь-якій формі від осіб і організацій, щодо яких державним службовцям були виконані деякі функції державного характеру. Також службовцю і його родичам не рекомендується приймати подарунки, незалежно від їх вартості, від підлеглих конкретного державного службовця. У разі якщо керівник державної організації дізнався про те, що службовець або один з його родичів отримав подарунок, він повинен провести розслідування і дізнатися, наскільки цей подарунок був пов`язаний з виконанням службовцем своїх державних обов`язків. Запобігання конфлікту інтересів на державній службі в цьому випадку має дві форми. Якщо наймач з`ясував, що отриманий подарунок безпосередньо пов`язаний з функціями і обов`язками службовця, щодо даної особи повинні бути здійснені заходи дисциплінарного характеру. Міра покарання залежить від тяжкості корупційного правопорушення, його розмірів і зобов`язань, при яких виник конфлікт інтересів. Якщо ж отриманий подарунок не пов`язаний з виконанням службовцем своїх обов`язків і функцій, наймач повинен сповістити службовця про те, що отримання подарунків від зацікавлених громадян та організацій може погано позначитися на професійній репутації самого службовця, а також на репутації організації, в якій він працює. Оптимальним рішенням буде, повернення службовцям подарунка, або ж компенсація його вартості.