Хочу продать квартиру. Ипотека можно ли продать квартиру быстро. Можно продать долю в квартире. В каком банке брать ипотеку. Стоит ли брать ипотеку сегодня. На какой срок брать ипотеку. Утепление стен своими руками. Быстрое утепление стен пенопластом своими руками. Технология утепления стен. Ремонт видеокарты ноутбука. Быстрый ремонт видеокарты своими руками. Сколько стоит ремонт видеокарты. В каком банке взять автокредит. Где выгоднее взять автокредит без проблем. Бесплатный сервер wow. Рейтинг серверов wow сайт. Сервера wow mangos. Чертежи самодельных станков. Скачать чертежи станков для холодной ковки. Сверлильный станок чертеж. Договор аренды квартиры. Стоимость аренды квартиры в Москве. Снять в аренду квартиру.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19
ТУРИЗМ
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Захист прав споживачів
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадське обговорення
ГРОМАДСЬКА РАДА
Склад ради
Положення та регламент
Документи
Новини
Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації
Загальна інформація
Новини
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Графіки прийому
Новини
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Володарська районна філія Київського обласного центру зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству
Європейська та Євроатлантична інтеграція України
Україна - НАТО
Європейська інтеграція України

АвторизаціяВіталій Ковальчук про децентралізацію: запроваджуються регіональні стратегії, механізм добровільного об’єднання громад та посада старости на селі
Четвер, 11 червня 2015, 00:00

Прийняті та підписані Президентом закони «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад» є важливими кроками на шляху до децентралізації, заявив Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук.

Президент неодноразово наголошував, що децентралізація — одне з основних завдань, які сьогодні стоять перед владою. Віталій Ковальчук нагадав, що при розробці механізмів децентралізації за основу взятий досвід Польщі. Першими кроками на цьому шляху були зміни до Бюджетного кодексу, внесені наприкінці минулого року.

До останнього часу у незалежній Україні фактично зберігалася система територіальної організації влади ще з радянських часів. Тоді її головною метою було обслуговування адміністративно-командної системи та планової економіки.

Підписаний Президентом 1 березня Закон «Про засади державної регіональної політики» визначає нові пріоритети розвитку регіонів, серед яких ефективне використання внутрішнього потенціалу регіонів, стимулювання та підтримка місцевих ініціатив, скорочення розриву між рівнем життя людей у різних регіонах, підвищення конкурентоспроможності регіонів.

Закон визначає, що, окрім Державної стратегії регіонального розвитку України, кожен регіон повинен мати власну семирічну стратегію розвитку. Віталій Ковальчук підкреслив, що стратегії розроблятимуть місцеві ОДА з урахуванням особливостей кожного регіону. Кожна стратегія матиме план заходів з її реалізації. Закон визначає також механізми та джерела фінансування державної регіональної політики.

Перший заступник Глави АПУ зазначив, що цей закон — установчий документ, і необхідно розробляти конкретні плани та механізми розвитку регіонів. Але без його прийняття це було би неможливо.

Підписаний Президентом 3 березня Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначає конкретний механізм добровільного об’єднання територіальних громад, якого раніше не існувало. «Створення потужних, самостійних та самодостатніх територіальних громад є важливою частиною процесу децентралізації», – наголосив Віталій Ковальчук.

Відтепер, щоб об’єднатися у громаду, громадяни мають внести відповідну пропозицію на розгляд міського або селищного голови. Після завершення громадського обговорення пропозицію має схвалити місцева рада. Далі голова ради надсилає пропозицію про об’єднання голові суміжної громади — і процедура повторюється. Коли всі ради міст або селищ, що хочуть об’єднатися, приймають відповідні рішення, створюється спільна робоча група, яка готує проекти рішень про добровільне об’єднання територіальних громад. Проекти мають пройти громадські слухання та отримати схвалення від місцевої ради. Останніми ухвалити їх мають відповідні обласні ради.

Перший заступник Глави АПУ підкреслив, що наслідком впровадження дієвого механізму об’єднання громад стане ефективне функціонування місцевого самоврядування, планування розвитку, впровадження оперативного управління територіями.

Особливо Віталій Ковальчук звернув увагу на той факт, що добровільне об’єднання територіальних громад отримуватиме конкретну державну підтримку, в тому числі й фінансову, у вигляді субвенцій на формування інфраструктури, які визначаються державним бюджетом.

Перший заступник Глави АПУ навів приклад першої моделі можливого об’єднання територіальних громад — у Маньківському районі Черкаської області, де місцева громада запропонувала модель об’єднання рад біля найбільших населених пунктів району в 5 консолідованих громад. До бюджетів таких громад зараховуватиметься 60% податку на доходи фізичних осіб та надходитиме базова дотація з державного бюджету. Ради матимуть право формувати свою мережу бюджетних установ для забезпечення населення якісними послугами. Пропонується залишити в кожній громаді по одній школі, дитячому садочку, будинку культури та бібліотеці. Це дозволить оптимізувати мережу бюджетних установ зі 121 до 30 закладів і зекономити 4,2 млн грн, які планується спрямувати на придбання шкільних автобусів, комп’ютеризацію шкіл та поліпшення матеріально-технічної бази існуючих бюджетних установ. Лише на утриманні апарату сільських рад економія становитиме близько 2,9 млн грн.

Віталій Ковальчук також звернув увагу на запровадження Законом інституту старост. Староста обирається у селах та селищах рішенням місцевої ради на строк її повноважень та представляє інтереси мешканців села у виконавчому органі місцевої ради об’єднаної територіальної громади. Він також бере участь у підготовці бюджету територіальної громади в частині, що стосується фінансування програм на території відповідного селища.

«Так виглядає процес децентралізації. Наступним етапом має стати внесення змін до Конституції. Конституційна комісія, що розроблятиме ці зміни, буде сформована найближчим часом», – повідомив Віталій Ковальчук. Сьогодні — останній день, коли всі відповідальні організації можуть подати свої пропозиції щодо кандидатур до складу комісії.

Перший заступник Глави АПУ наголосив на тому, що децентралізація — це передача територіальним органам частини повноважень, які до сьогодні належали центральним органам влади, в першу чергу бюджетних. «Децентралізація не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і буде унітарною державою», – заявив Віталій Ковальчук. Більше 85% населення твердо стоять на позиції унітарної держави. Він наголосив, що низки питань децентралізація не торкнеться жодним чином: «Це стосується оборони, національної безпеки, зовнішньої політики, боротьби з корупцією, дотримання прав і свобод громадян та, безумовно, територіальної цілісності України».

За словами Віталія Ковальчука, децентралізація базується на принципі субсидіарності — одному з основоположних принципів Європейського Союзу, згідно з яким спільнота вдається до будь-яких заходів лише в тому разі, якщо вони ефективніші за відповідні заходи на нижчих рівнях.