Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Центр допомоги учасникам АТО
Склад
Розпорядження
Положення
Юридична допомога учасникам АТО та їх сім’ям
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ
Концепція реформування місцевого самоврядування
Обговорення
Інформація
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиції
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадська рада
Громадське обговорення
Центр надання адміністративних послуг
Графік роботи
Контакти
Новини
Нормативно-правова база
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Запобігання проявам корупції
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Управління Пенсійного фонду
Керівництво
Структура
Графіки прийому
Зворотній зв'язок
Страхувальникам
Пенсіонерам
Добровільна участь
Новини
Застрахованим особам
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Питання-відповідь
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
Центр зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами

АвторизаціяЛічильник відвідування

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні241
mod_vvisit_counterВчора1880
mod_vvisit_counterЦього тижня6923
mod_vvisit_counterМинулого тижня12123
mod_vvisit_counterЗа місяць33198
mod_vvisit_counterМинулого місяця47839
mod_vvisit_counterВсього982563

Online (20 хвилин): 24
Твій IP: 54.158.248.112
,
2018-07-20 03:02
Віталій Ковальчук про децентралізацію: запроваджуються регіональні стратегії, механізм добровільного об’єднання громад та посада старости на селі
Четвер, 11 червня 2015, 00:00

Прийняті та підписані Президентом закони «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад» є важливими кроками на шляху до децентралізації, заявив Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук.

Президент неодноразово наголошував, що децентралізація — одне з основних завдань, які сьогодні стоять перед владою. Віталій Ковальчук нагадав, що при розробці механізмів децентралізації за основу взятий досвід Польщі. Першими кроками на цьому шляху були зміни до Бюджетного кодексу, внесені наприкінці минулого року.

До останнього часу у незалежній Україні фактично зберігалася система територіальної організації влади ще з радянських часів. Тоді її головною метою було обслуговування адміністративно-командної системи та планової економіки.

Підписаний Президентом 1 березня Закон «Про засади державної регіональної політики» визначає нові пріоритети розвитку регіонів, серед яких ефективне використання внутрішнього потенціалу регіонів, стимулювання та підтримка місцевих ініціатив, скорочення розриву між рівнем життя людей у різних регіонах, підвищення конкурентоспроможності регіонів.

Закон визначає, що, окрім Державної стратегії регіонального розвитку України, кожен регіон повинен мати власну семирічну стратегію розвитку. Віталій Ковальчук підкреслив, що стратегії розроблятимуть місцеві ОДА з урахуванням особливостей кожного регіону. Кожна стратегія матиме план заходів з її реалізації. Закон визначає також механізми та джерела фінансування державної регіональної політики.

Перший заступник Глави АПУ зазначив, що цей закон — установчий документ, і необхідно розробляти конкретні плани та механізми розвитку регіонів. Але без його прийняття це було би неможливо.

Підписаний Президентом 3 березня Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначає конкретний механізм добровільного об’єднання територіальних громад, якого раніше не існувало. «Створення потужних, самостійних та самодостатніх територіальних громад є важливою частиною процесу децентралізації», – наголосив Віталій Ковальчук.

Відтепер, щоб об’єднатися у громаду, громадяни мають внести відповідну пропозицію на розгляд міського або селищного голови. Після завершення громадського обговорення пропозицію має схвалити місцева рада. Далі голова ради надсилає пропозицію про об’єднання голові суміжної громади — і процедура повторюється. Коли всі ради міст або селищ, що хочуть об’єднатися, приймають відповідні рішення, створюється спільна робоча група, яка готує проекти рішень про добровільне об’єднання територіальних громад. Проекти мають пройти громадські слухання та отримати схвалення від місцевої ради. Останніми ухвалити їх мають відповідні обласні ради.

Перший заступник Глави АПУ підкреслив, що наслідком впровадження дієвого механізму об’єднання громад стане ефективне функціонування місцевого самоврядування, планування розвитку, впровадження оперативного управління територіями.

Особливо Віталій Ковальчук звернув увагу на той факт, що добровільне об’єднання територіальних громад отримуватиме конкретну державну підтримку, в тому числі й фінансову, у вигляді субвенцій на формування інфраструктури, які визначаються державним бюджетом.

Перший заступник Глави АПУ навів приклад першої моделі можливого об’єднання територіальних громад — у Маньківському районі Черкаської області, де місцева громада запропонувала модель об’єднання рад біля найбільших населених пунктів району в 5 консолідованих громад. До бюджетів таких громад зараховуватиметься 60% податку на доходи фізичних осіб та надходитиме базова дотація з державного бюджету. Ради матимуть право формувати свою мережу бюджетних установ для забезпечення населення якісними послугами. Пропонується залишити в кожній громаді по одній школі, дитячому садочку, будинку культури та бібліотеці. Це дозволить оптимізувати мережу бюджетних установ зі 121 до 30 закладів і зекономити 4,2 млн грн, які планується спрямувати на придбання шкільних автобусів, комп’ютеризацію шкіл та поліпшення матеріально-технічної бази існуючих бюджетних установ. Лише на утриманні апарату сільських рад економія становитиме близько 2,9 млн грн.

Віталій Ковальчук також звернув увагу на запровадження Законом інституту старост. Староста обирається у селах та селищах рішенням місцевої ради на строк її повноважень та представляє інтереси мешканців села у виконавчому органі місцевої ради об’єднаної територіальної громади. Він також бере участь у підготовці бюджету територіальної громади в частині, що стосується фінансування програм на території відповідного селища.

«Так виглядає процес децентралізації. Наступним етапом має стати внесення змін до Конституції. Конституційна комісія, що розроблятиме ці зміни, буде сформована найближчим часом», – повідомив Віталій Ковальчук. Сьогодні — останній день, коли всі відповідальні організації можуть подати свої пропозиції щодо кандидатур до складу комісії.

Перший заступник Глави АПУ наголосив на тому, що децентралізація — це передача територіальним органам частини повноважень, які до сьогодні належали центральним органам влади, в першу чергу бюджетних. «Децентралізація не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і буде унітарною державою», – заявив Віталій Ковальчук. Більше 85% населення твердо стоять на позиції унітарної держави. Він наголосив, що низки питань децентралізація не торкнеться жодним чином: «Це стосується оборони, національної безпеки, зовнішньої політики, боротьби з корупцією, дотримання прав і свобод громадян та, безумовно, територіальної цілісності України».

За словами Віталія Ковальчука, децентралізація базується на принципі субсидіарності — одному з основоположних принципів Європейського Союзу, згідно з яким спільнота вдається до будь-яких заходів лише в тому разі, якщо вони ефективніші за відповідні заходи на нижчих рівнях.