Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.
Головна
Новини
Новини Володарщини
Інші новини
Виступи. Інтерв’ю. Привітання
Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
Центр допомоги учасникам АТО
Склад
Розпорядження
Положення
Юридична допомога учасникам АТО та їх сім’ям
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ
Концепція реформування місцевого самоврядування
Обговорення
Інформація
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Економіка
Інвестиційно-привабливі об'єкти
Соціально-економічний розвиток
Закупівлі
Оголошення
Громадянське суспільство
Політичні партії
Програма співпраці
Громадські організації
Політично-консультативна рада
Громадська рада
Громадське обговорення
Центр надання адміністративних послуг
Графік роботи
Контакти
Новини
Нормативно-правова база
Перелік послуг
Регуляторна політика
Планування регуляторної діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Відстеження результативності
Здійснення регуляторної діяльності
Державна служба
Е-декларування
Конкурс "Кращий державний службовець"
Оголошення
Відділ державної реєстрації інформує
Запобігання проявам корупції
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Інформація
Житлово-комунальне господарство
Сектор містобудування та архітектури
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Інформація
Фінансове управління
Сфера земельних відносин
Сільське господарство
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист та безпека життєдіяльності
Відділ культури
Служба у справах дітей та сім'ї
Молодь і спорт
Освіта
Володарське відділення поліції
Прийом громадян
Інформація
Управління Пенсійного фонду
Керівництво
Структура
Графіки прийому
Зворотній зв'язок
Страхувальникам
Пенсіонерам
Добровільна участь
Новини
Застрахованим особам
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Питання-відповідь
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ
Інформує Казначейство
Податкова служба
Управління юстиції
РАЦС
Юридичні консультації
ДВС
Методичні рекомендації
Державна реєстрація НПА
Володарське бюро правової допомоги
Охорона здоров'я
Моє село - краплиночка на карті
Служба 101. Володарський РС ДСНС
ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ
Уповноважені органи з питань пробації
Інформація
Центр зайнятості
Регіональний сервісний центр МВС
Взаємодія з правоохоронними органами
Протидія домашньому насильству

АвторизаціяРогізна
П'ятниця, 10 січня 2014, 17:17

У кожного із нас є маленька батьківщина. Це те місце, де ми народились, де слухали колискову люблячої матусі, де зробили свої перші кроки, де промовили свої перші слова. У кожного вона своя, та кожен її любить і пам’ятає, куди б не закинуло нас життя.

Перегорнімо сторінки історії села Рогізна від минувшини до сьогодення.

Село Рогізна розташоване за 12 км від районного центру смт Володарка. Найближча залізнична станція Кашпе-рівка розташована за 22 км.

Площа населеного пункту — 311 га.

Населення — 512 осіб.

Кількість дворів — 304.

День села — 26 листопада.

 

Рідний край

(Гімн села Рогізна)

Це мій рідний край — батьківщина моя,

Дe хатинок біленьких пороги,

І безкраї лани, і ранкова зоря

Та в світи невідомі дороги.

Тихий шепіт ставків і веселки розмах

Та садів навесні хуртовина,

Нехай буде завжди, нехай буде в віках

Мила серцю моя батьківщина.

Важка праця дідів, важка праця батьків —

Хліборобів це край золотистий.

І вже де б я не був, і куди б не ходив —

Розмаїття пшениць колосистих.

Неба чистого синь, ніжний спів солов’я

Подарує хай ласку нам Божу.

Цe мій край, рідний край —

Рогізнянська земля,

І без неї я жити не зможу.

П. Залєвський.

Назва села походить від р. Рогоза (місцеві жителі називають її Рогозянка), на берегах якої воно розташувалося. А назва річки, в свою чергу, походить від водяної рослини — рогози, густі зарослі якої покривають береги.

Припускають, що село виникло, як козаць­кий хутір, приблизно у XVI ст. На полях збе­реглися три великі могили. Найбільша знахо­диться біля Войнової долини. Це пам’ятки історії, які нагадують про подвиги великих українців, таких як Сагайдачний, Хмель­ницький, Дорошенко, Мазепа та ін.

У давні часи власниками села були Вишневецькі, після них тут хазяйнували Рибинські, а в кінці XVIII ст. маєток придбав граф Березовський.

У селі існувала дерев’яна церква Святого Архістратига Михаїла, побудована ще в 1765 році.

Рогізна згадується Л. Похилевичем у «Сказании о населенных местностях Киевской губернии» за 1864 p.: «Село на возвышенной равнине при ручье Рогозне, изобилующем водяным растением аир, по-малороссийски рогоза. Село стоит в 8-ми верстах от м. Володарки и простирается на 3 версты по направлению речки... Несмотря на тучность черноземной почвы, пшеница дает худые урожаи, но рожь и яровой хлеб отлично произрастают. Жителей обоего пола: православных — 1398, римских католиков — 5, евреев — 9... В урочище Войнина долина, в глубоких ярах, покрытых в древнее время густым кустарником и лесом, собирались в 1768 г. революционеры, названные польскими писателями гай­дамаками...»

На той час у селі діяла церква, про яку Л. Похилевич пише: «Церковь во имя Архистратига Михайла, деревянная, построена в 1765 г., на место древнейшей маленькой, покрытой соломой, как по преданию утверждают жители. В 1849 г. церковь расширена, поднята на каменный фундамент и покрашена. По штатам состоит в 5-м классе; земли имеет 38 десятин».

У XIX ст. в Рогізні за кошти земства по­будовано трирічну школу (земську). За крі­пацтва поміщиками у селі були Березовський, потім Прошопоп та Пахміль.

Восени 1919 року в селі створено ревком. На початку 1920 року ревком та земельна комісія проводили підготовку щодо розподілу землі серед бідних сімей.

У червні 1920 року в Рогізні утворено комнезам. Першим його головою було обрано Миколу Сифроновича Білуна. У 1921 році в будинку священика відкрито хату-читальню.

У 1929 році в селі орга-нізовано колгосп «Перемога», головою якого став Микола Сорокопуд. Навесні 1930 року збудовані перша однорядна конюшня на 60 голів, дворядна на 120 голів, свинарник і корів­ник. На початку 1931 року головою колгоспу обрано Андрія Опанасовича Тітова. У цьому ж році були встановлені норми виробітку.

У 1932 — 1933 pp. в Рогізні був голод. Лише сім’ї, які мали худобу і птицю, могли хоч трохи протриматися.

На початку 1934 року головою колгоспу вдруге обрано А. О. Тітова. При остаточному розра­хунку колгоспникам видавали зерно по 1 кг на трудодень та гроші. Ферма у колгоспі вже налічувала 100 корів, свиней, овець, у державу здавали молоко, м’ясо, вовну. Весною 1934 року колгосп «Перемога» перейме­новано в колгосп ім. Кірова.

У 1935 році господарство посіло перше місце у ра-йоні за врожайністю цукрового буряку. Колгоспникам було видано по 2,5 кг хліба на трудодень, а в 1936 році — по 3 кг зер­на на трудодень.

На початку війни із села на фронт пішло понад 250 осіб. 130 односельчан загинуло. Понад 60 воїнів нагороджено орденами та ме­далями. Нині у центрі сільського цвинтаря встановлено пам’ятник односельчанам, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Щороку ветерани та жителі Рогізни 9 травня йдуть на цвинтар, щоб вшанувати своїх земляків.

Після війни село почало відбудовуватися. У 1953 — 1954 роках зведено та покрито мета­лом цегляні конюшню і свинарник, спору­джено млин. У 1955 році проведено радіо­фікацію всього села.

За 1956 — 1960 pp. (голова колгоспу В. І. Городняк) у колгоспі побудовано телятник зі шлакоблоків, млин, електростанцію. Прове­дено електрифікацію села. Розпочато будів­ництво Будинку культури.

З вересня 1960 року по квітень 1967 року голо­вою колгоспу був Петро Силович Животівський. У ці роки споруджено цегляні корівники, свинарник, гараж для автомашин, перші цегляні житлові будинки. У 1964 році закінчено будівництво шосейної дороги Володарка — Рогізна.

У 1966 році колгоспників перевели на гаран­товану грошову оплату. Виплата грошей за роботу в колгоспі проводилася щомісяця. З 1 січня 1965 року впроваджено виплату пенсії колгоспникам.

З квітня 1967 року по квітень 1973 року керівни­ком господарства був Андрій Михайлович Артеменко. За роки його головування завершено будівництво Будинку культури, який було відкрито в листопаді 1967 pоку, зведено дитсадок на місці старої школи, яка згоріла у квітні 1969 pоку. Вже у вересні того ж 1969 року відкрито нову школу. У господарстві побудовано два свинарники, один з яких механізовано.

У 1966 році встановлено пам’ятник на честь загиблих воїнів-односельчан, який у 2004 році замінили меморіальним комплексом «Жертвам Голодомору 1932 — 1933 pp. і захисникам Вітчизни, які не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни».

З квітня 1973 року по лютий 1999 року головою господарства був Микола Пилипович Заболотній. За цей період побудовано комору, комплекси для великої рогатої худоби, встановлено машину для очищення і сушіння зерна, закуплено трактори, автомашини, комбайни. Будувалися житлові будинки для колгоспників за рахунок господарства.

У 1993 році підведено природний газ до села, газифіковано сільську школу та головну вулицю села.

У 1994 році колгосп реорганізовано в КСП «Рогізнянське». 23 лютого 1999 року головою господарства обрано Миколу Степановича Каплуна. Земля була розподілена на паї всім членам колгоспу на правах приватної власності на землю. Майно, яке належало господарству, також було розділено між членами колгоспу, залежно від їхнього трудового внеску.

У квітні 2000 року проведено реформування КСП «Рогізнянське». Частина людей вийшла із КСП зі своєю землею. Дехто почав обробляти землю одноосібно, дехто віддав у оренду іншим власникам. Так, на базі КСП «Рогізнянське» утворено ТОВ «Зеніт» на чолі з генеральним директором Миколою Степановичем Каплуном. На сьогодні господарство спеці-алізується на вирощуванні зернових, цукрових буряків, кормових культур. Крім того, ним було збережено тваринництво.

На території села працює АФ «Рогізнянська», директор Станіслав Іванович Павлюк.

Сільську громаду з 2006 по 2010 рік очолював Володимир Петрович Вішталюк.

На сьогодні у селі Рогізна діють ФАП, бібліотека, Будинок культури, Рогізнянське НВО «ЗОШ І — ІІ ступенів — ДH3», поштове відділення, торгівельні точки.

Учасники бойових дій, що проживають на території села Рогізна (станом на 21.11.2012):

Павлюк Яків Миколайович нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями «За відвагу», «За визволення Варшави», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941 — 1945 рр.».

Макосій Григорій Кононович нагороджений орденом Червоної Зірки.

Костенко Олександр Антонович, інвалід II групи ВВВ, нагороджений орденом «За мужність», «Вітчизняної війни».

Федорчук Микола Дмитрович нагороджений орденом «Вітчизняної війни», медаллю «За відвагу».

Орденами «За трудові заслуги» нагороджені:

Ксендзюк Іван Теофанович, Кушнір Катерина Петрівна,

Власенко Валентина Василівна.

Борис Миколайович Ксендзюк на посаді сільського голови — перше скликання. Проблеми села добре йому знайомі, бо народився і виріс у Рогізні, тут живе його родина. Він знає людей, шанобливо ставиться до старших, його хвилює доля села і кожної родини. Турбот у сільського голови вистачає, недарма кажуть, що кожен день має свої проблеми, лише встигай їх розв’язувати.

Тож чим нині живе село Рогізна, як вдається вирішувати ті чи інші повсякденні питаня, про це наша розмова із сільським головою
Борисом Ксендзюком.

— З чого почали, прийшовши на посаду сільського голови?

Робота в органах місцевого самоврядування була новою. Я все життя прожив у селі, цікавився громадськими справами. Відразу хотілося зробити багато чого, але на все потрібні кошти. Я вдячний керівникам райдержадміністрації та районної ради, депутатам, які з розумінням ставляться до наших проблем і допомагають їх вирішувати.

Я переконаний в тому, що лад у селі буде лише тоді, коли співпрацюєш з усіма установами, організаціями, які функціонують на території, коли маєш взаєморозуміння з їхніми керівниками. Лише спільно можемо створити максимально комфортні умови для жителів села.

Тому відразу почав з благоустрою села. Лише в цьому році висаджено 100 саджанців дерев, проведено ямковий ремонт по вулицях Кошового, Кірова, Котовського, Якіра. Закуплено 130 тонн щебеневої суміші для проведення ямкового ремонту доріг. Проводиться реконструкція дамби по вул. Фрунзе.

У планах — проведення вуличного освітлення села; встановлення огорожі біля сільського будинку культури та на кладовищі; проведення ямкового ремонту доріг. Думаю, що попереду ще багато роботи.

— Як виконується місцевий бюджет?

— Обсяг власних та закріплених надходжень загального фонду бюджету сільської ради за січень — жовтень 2012 року складає 195755 грн або 104,3%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 26070 грн. Основним джерелом наповнення бюджету є податок з доходів фізичних осіб, якого надійшло 146056 грн.

Найбільшими платниками податку є ТОВ «Зеніт» сплачено 83347 грн, АФ «Рогізнянська» — 44445 грн.

— Користуючись нагодою, висловлюю слова вдячності на адресу керівників цих господарств: Станіслава Павлюка, Миколи Каплуна, Сергія Миколаєнка, які завжди допомагають у вирішенні будь-яких питань.

Значний внесок і матеріальну підтримку для нашої школи надають сільськогосподарські підприємства: забезпечують продуктами харчування, виділяють кошти на ремонт школи, для заміни глибинного насоса у водонапірній башні, дають дітям новорічні подарунки. За кошти профспілкового комітету ТОВ «Зеніт» було закуплено постільну білизну для дитячого садка. У цьому році проведено ремонт приміщення ФАПу та закуплено медичне обладнання. Кошти було ви-ділено з обласного бюджету.

Підтримують керівники сільськогосподарських підприємств і галузь культури: виділяються кошти на проведення заходів та свят. За кошти благодійного фонду «Майбутнє будуємо разом! Сергій Кацуба» придбано музичне обладнання для сільського будинку культури на суму 14 тис. грн.

— З якими питаннями звертаються до сільської ради люди?

— Так уже повелося, що місцеві жителі з усіма питаннями йдуть до сільського голови. Я намагаюся допомогти людині: дати пораду, як вийти з ситуації, що виникла. Це і скарги, і господарські та фінансові проблеми, і навіть негаразди в сім’ї. Чимало звертаються за довідками, або просять підказати, як правильно оформити документи на право власності на будинок, чи переоформити пай та інше.

— Як працюється з депутатським корпусом?

— Це активні, дієві, працьовиті люди, які хочуть щось зробити для села. У нас рідко когось з депутатів немає на сесії. На сесіях сільської ради дискутуємо, думаємо, як вирішити ту чи іншу проблему, і тільки тоді приймаємо рішення. Депутатів легко згуртувати. І це добре.

— Ваш девіз життя.

— Я щоденно працюю над тим, щоб наше село було ще кращим, а життя односельців з кожним днем ставало комфортнішим. Громада мені дуже допомагає. Тому девіз мого життя — служба на благо громади, захист прав і свобод моїх односельців.

По завершенні нашої розмови Борис Миколайович запросив до сільського будинку культури, де згодом розпочалися урочистості з нагоди Дня села.

«Я звітуватиму перед громадою села про свою роботу», — відзначив сільський голова Борис Ксендзюк.

Тим часом, поки всі налаштовувалися на святковості, я вирішила опитати мешканців села. Як вони оцінюють роботу сільського голови?

«У нашого сільського голови є бажання, сили та можливості працювати заради блага людей.

Ось дороги ремонтуються, планує провести освітлення вулиць села. Працює, ніде правди діти», — сказав Анатолій Іванович Баніт.

«Адже взяв на себе зобов’язання: дбати про людей, село, — тож і докладає всі зусилля для їх виконання», — додала із гурту мешканка села.

На урочистості завітав директор місцевої школи Андрій Висоцький, який поділився з нами, як проходить навчальний процес у школі.

— Відрадно те, що проблемами освітян переймається як районна влада, так і місцева. Завдяки голові райдержадміністрації Руслану Поліщуку, начальнику відділу освіти Наталії Мазуренко, сільському голові Борису Ксендзюку опалювальний сезон у нашій школі розпочався вчасно. Діти навчаються у теплих класах, забезпечені гарячим харчуванням. Керівниками базових господарств ТОВ «Зеніт» та АФ «Рогізнянська» виділялися кошти на ремонт школи. На початку навчального року виникла проблема — згорів насос, залишилися без води. Завдяки Миколі Каплуну та Станіславу Павлюку цю проблему нам вдалося вирішити оперативно. Вони відразу виділили кошти на придбання нового насоса.

— Скільки діток навчається у школі?

— У Рогізнянському НВО «ЗОШ І — ІІ ступенів ДНЗ» навчається 34 учні; при школі працює дитячий садок, який налічує 17 діток.

Звичайно, душа болить, що в селі така мала народжуваність. Школа гарна, а діток не вистачає. Ось така невтішна ситуація. Але не втрачаємо надії. Треба жити, впевнено крокувати вперед і дбати про щасливе майбуття наших дітей.

* * *

Линуть позивні, які запрошують усіх до зали.

Урочистості відкрив сільський голова Борис Ксендзюк. Перш ніж розпочати привітання та свій звіт про проведену роботу, на території села вшанували односельчан, які відійшли у небуття у 2012 році.

Вітаючи сільчан зі святом, Борис Миколайович розповів, що на території сільської ради проживає 512 осіб, розташовано 304 житлових будинки... Детально розповів, як жила і працювала сільська громада, що вдалося вирішити у 2012 році.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся виконавчий директор ТОВ «Зеніт» Сергій Миколаєнко, який щиро зичив добра, миру та злагоди у кожну оселю. Запевнив, що всі питання громади села будуть, як завжди, вирішувати спільно. Допомагатимуть і працюватимуть на благо людей та розквіту села.

Концертну програму відкрили дзвінкоголосим співом і веселими танцями найменші жителі села. Чудового настрою додали учасники художньої самодіяльності, яких оплесками вітали присутні.

Сільський голова Борис Ксендзюк з повагою відзначив, що такий чудовий концерт відбувся за організації завідуючої сільським будинком культури Віти Самелюк. «Надзвичайно талановита та відповідальна. Дуже хвилюється за будь-який проведений захід. Старається, щоб все

пройшло на належному рівні. В нинішньому році її ім’я занесено на районну Дошку пошани», — сказав сільський голова.

Ось так живуть і працюють мешканці села Рогізна, дбаючи про свій рідний край, його розвиток і процвітання.